Smetanův Ružomberok je blízko finále poháru. K vysoké výhře nad týmem z třetí ligy pomohl i bratr reprezentanta

Fotbalisté Ružomberoku vedení trenérem Ondřejem Smetanou zvítězili v úvodním semifinále Slovenského poháru na půdě Lipan a vytvořili si skvělou pozici pro domácí odvetu, která je na programu v úterý 16. dubna. Čtyřmi góly se proti třetiligovému celku blýskl Štefan Gerec, jednou se prosadil český útočník Jan Hladík. Šimon Gabriel odehrál první poločas, po kterém mohl za rozhodnutého stavu 4:0 vystřídat.

Zápas výrazně ovlivnila červená karta pro brankáře a kapitána domácích Petra Bartoše, který v 6. minutě vyběhl z šestnáctky, ale místo míče trefil Gereca a poslal ho na trávník. Zkušená opora týmu byla vyloučena poprvé po dvanácti letech v dresu východoslovenského týmu.

Ružomberok tak potvrdil roli favorita a postupně přidával góly. Skóre otevřel Hladík, jehož pokus se štěstím prošel pod náhradním brankářem Šupkou. Pak začal úřadovat Gerec.

ROZJETÝ RUŽOMBEROK? HLADÍK SKÓROVAL PO 849 DNECH, SMETANA JE CHVÁLEN ZA HRU I DLOUHOU ŠŇŮRU BEZ PROHRY

Jednatřicetiletý útočník se nejprve prosadil z dorážky. Ve 27. minutě trefil břevno ale zanedlouho přidal svůj druhý přesný zásah, když hlavičkoval přesně k tyči. Hattrick pak zkompletoval pár vteřin před přestávkou, když v náběhu z druhé vlny zakončil zpětnou přihrávku Tučného.

Po změně stran se zápas hraný na třetiligovém stadionu pouze dohrával. Jedinou branku druhé půle dal opět Gerec, jenž uzavřel na 5:0 pro Ružomberok. Z výhry favorita se kromě trenéra Smetany a útočníka Hladíka radoval také stoper Šimon Gabriel.

Ružomberok v poháru potvrdil skvělou jarní formu. Smetanovi svěřenci prohráli jediný z devíti jarních zápasů a ve skupině o titul drží páté místo s tříbodovou ztrátou na čtvrtou Dunajskou Stredu.

Zdroj: Rudolf Maškurica