V prvním semifinálovém duelu měli hokejisté Pardubic už od úvodních minut herní i střeleckou převahu, ale z prvního gólu se radoval Litvínov. V čase 09:22 skvěle tečoval ránu Jindřicha Abdula Andrej Kudrna, který poslal Severočechy do vedení. Pardubice nakonec utkání otočily, vyhrály 2:1 a ujaly se vedení v sérii.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Litvínova slaví postup do semifinále play off. Kometu Brno vyřadili poměrem 4:2 na zápasy

Litvínov se v zápase s Pardubicemi radoval jako první po ukázkové teči Andreje Kudrny | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Domácí začali podle očekávání aktivně a litvínovský brankář Matej Tomek byl od úvodu v permanenci. Ve třetí minutě byl blízko otevření skóre Richard Pánik, slovenský gólman ve službách soupeře si ale poradil s první střelou i následnou dorážkou.

V polovině první třetiny zaskočil téměř vyprodanou enteria arenu Abdul, který získal kotouč na brankovišti, nabruslil s ním do ideální pozice mezi kruhy a vyslal svižnou ránu na Romana Willa. Puk během letu tečoval Kudrna, díky čemuž zapadl za záda brankáře Pardubic a Litvínov se dostal do vedení 1:0.

Co si o chytré teči litvínovského střelce Kudrny myslí olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa Martin Procházka? To uslyšíte v pořadu Čistá hra v úterý od 10 hodin na Radiožurnálu Sport.

Ondřej Váchal, Radiožurnál Sport, klh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít