Dostihy 2024

Děčín doma v dramatickém utkání porazil Nymburk, Opava v prodloužení udolala Ústí

Basketbalisté Děčína si připsali cenný skalp lídra soutěže Nymburka, když zvítězili 88:83. Děčín si tak definitvně zajistil čtvrté místo, ze kterého bude vstupovat do play-off. Domácím vyšel úvod výrazně lépe, ovšem ještě do konce první čtvrtiny se Nymburk vrátil do utkání. Nakonec až v závěru dokázal Děčín vývoj definitivně zvrátit na svou stranu. Až do prodloužení se dostal zápas Opavy s Ústím nad Labem, ze kterého vyšli lépe opavští, vyhráli 88:85 a posunuli se na druhé místo.

Sestřih utkání Děčín – Nymburk

Děčín vyrovnal s Nymburkem bilanci v sezoně na 2:2. V zápase přitom ztratil třináctibodové vedení z první čtvrtiny. Do poslední části šel s těsným vedením soupeř, ale Severočeši zvládli koncovku lépe.

Táhl je Tomáš Pomikálek s 26 body, v týmu soupeře dal 20 bodů Jitaurious Gordon. Nymburští náhradníci přestříleli ty domácí 35:11, ale na výhru to nestačilo.

"My jsme dnes bojovali od první do čtyřicáté minuty,a takhle bych si představoval, abychom hráli. Když budeme takhle hrát, bojovat a makat, ale prohrajeme, nemohu hráčům nic vyčíst," pochvaloval si děčínský kouč Tomáš Grepl.

"Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, protože to byla čtyřicetiminutová bitva, na české poměry opravdu velmi intenzivní. Každý, kdo dnes vstoupil na hřiště, odvedl absolutní maximum," dodal.

Opavským hrdinou byl Jakub Šiřina. Jeho tým v poslední čtvrtině ztratil desetibodový náskok a byl blízko porážky.

Kapitán Slezanů ale dal posledních osm bodů svého týmu, třemi trestnými hody čtyři sekundy před koncem vyrovnal na 72:72 a v pětiminutovém nastavení přidal 11 bodů z celkových 15 opavských.

Šiřina zaznamenal dohromady 30 bodů. Ústecký Ty Nichols dal ještě o jeden víc, ale nestačilo to stejně jako double double Ladislava Pecky za 13 bodů a 12 doskoků. Opava má před sebou ještě dva zápasy, Severočeši jediný a po porážce mají i horší vzájemnou bilanci.

V boji na dálku o páté místo Brno zvítězilo v Kolíně 101:93 a Pardubice prohrály doma 70:83 s USK. Za Pražany zaznamenal Patrik Samoura 27 bodů a 11 doskoků, Východočeši po čtvrté porážce za sebou klesli na šestou pozici.