Fotogaléria (13)
HK Nitra - HK Poprad: ONLINE prenos z 6. zápasu štvrťfinále play-off Tipos extraligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|29. mar 2024 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo 6. zápasu štvrťfinále play-off Tipos extraligy: HK Nitra - HK Poprad.

NITRA. Hokejisti HK Nitra a HK Poprad dnes hrali 6. zápas štvrťfinále play-off Tipos extraligy.

Nitra zvíťazila 2:0 a postúpila do semifinále sériu vyhrala 4:2.

Kde sledovať Tipos extraligu v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

Fotogaléria zo zápasu HK Nitra - HK Poprad (4. štvrťfinále, Tipos extraliga)

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HK Poprad dnes LIVE (hokej, štvrťfinále play-off, 6. zápas, Tipos extraliga, piatok, NAŽIVO)

Tipos Extraliga play-off Semifinále 2023/2024
29.03.2024 o 18:00
6. kolo
Nitra
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Poprad
Prehľad
Góly a asistencie: 40. Bubela (Kousa, Čederle), 52. Okoličány (Lacka). Rozhodca: Výleta, Crman – Bogdaň, Pribula. Diváci: 3600.
Prenos
Libor Kašík v stretnutí neinkasoval, jeho spoluhráči Bubela a Okoličány dokázali prekonať brankára hostí a tak sa Nitra dnes raduje nielen z víťazstva ale aj postupu do semifinále.
Koniec zápasu.
59:37
Vhadzuje sa pred Kašíkom.
59:11
Hostia s pukom pri svojej opustenej bránke. Diváci tlieskajú v stoji.
58:45
Ofsajd Poprad. Krátko predtým obranca Gajdoš stratil hokejku a hostia mali menšiu výhodu, ktorú nedokázali využiť.
58:02
Poprad bude hrať bez brankára. Vhadzuje sa pred Kašíkom.
58:02
Oddychový čas pro tím HK Poprad.
58:02
Záborského pokus končí v lapačke Kašíka a hra je prerušená.
57:58
Domáci v plnom počte.
57:50
Nepresná strela hostí a Poprad stráca útočné pásmo.
57:11
Hostia hrajú bez brankára.
56:30
Puk pri brankárovi hostí a Nitra strieda.
55:57
Nitra hrala v šestici a hostia majú v závere šancu znížiť. Na trestnú lavicu si sadol Buček.
54:20
Kašík vyhlavičkoval strelu z pravej strany na ochrannú sieť a hra je prerušená.
53:50
Bjalončíkovu strelu Kašík vyráža pravým betónom.
52:42
Vhadzuje sa v strednom pásme.
52:42
Po zákroku s Mlynarovičom sa ocitol na ľade domáci bránkár, ktorého si zastal Kousa a nekompromisne Mlynaroviča poslal k ľadu. Na trestnú lavicu si sadli obaja spomenutí hráči a bude sa hrať 5 na 5.
52:11
Bjalončíkova strela z ľavej strany presná nebola.
51:28
goalNitra dala gól!
Lacka vybojoval puk v strednom pásme, potiahol ho do pásma, prihral na ľavú stranu na DÁVIDA OKOLIČÁNYHO, ktorý strelou z prvej prekonal bezmocného Belýnyiho. Asistencia: Jakub Lacka..
50:22
V Nitre sa hrá dlhšie bez prerušenia. Nitra pozorne bráni, Poprad v útoku nedokáže vymyslieť nič prekvapivé.
49:05
Zakázané uvoľnenie Nitra.
48:43
Mlynarovičovu strelu Kašík chytá a hra je prerušená.
48:23
Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.
47:07
Zakázané uvoľnenie Poprad.
46:41
Dmowskeho strelu spoza obrancu Kašík zastavil skvelým semaforom a nasleduje reklamná prestávka.
45:30
Nitra rozohráva útočnú akciu spoza vlastnej bránky, hostia vyčkávajú na útočnej modrej.
44:46
44:14
Kašík predviedol opäť skvelý zákrok po strele Batesa. Hra je opäť prerušená.
43:24
Coulterovu strelu po ľade Kašík vyrazil iba pred seba, puk následne jeho spoluhráči poslali do bezpečia a obe mužstvá odišli prestriedať.
42:43
Pomer síl na ľade sa vyrovnáva pri vylúčení Okoličányho.
42:37
Buček pri delovke od modrej zlomil hokejku. Rýchlo si na striedačku odišiel zobrať náhradnú, s ktorou pálil tentokrát presnejšie a Belányi musel zasahovať.
41:33
Záborský v oslabení na útočnom výlete v súboji o puk s Kousom. Domáci obranca dobre zvládol túto situáciu a pri puku Nitra.
40:42
Za faul Bjalončíka na Bajteka si Nitra zahrá presilovku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
39:05
Nitra po šiestich sekundách presilovky strieľa úvodný gól stretnutia po tom, čo MILOŠ BUBELA využil skvelé clonenie Čederleho pred brankárom hostí a strelou švihom z ľavého kruhu prekonal Belányiho. Asistencie: Sebastián Čederle, Mikko Kousa.
38:57
Nitra si v závere tretiny zahrá presilovku pri vylúčení Cardwella za hrubost.
37:47
Ofsajd Nitra.
37:02
Suchého strela končí v lapačke Kašíka. Po prerušení hry opäť strkanice medzi viacerými hráčmi.
36:13
35:50
Postavenie mimo hry na domácej strane posúdené ako úmyselné a tak sa vhadzuje opäť pred Kašíkom.
35:18
Vhadzuje sa opäť pred domácim brankárom.
35:03
Jackson sa ocitol po súboji v útočnom pásme na ľade, hostia vyrazili do prečíslenia a Kašík musel zasahovať po zakončení Coultera.
34:11
Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Kašíkom.
33:01
Veľká šanca hostí po tom čo sa puk nešťastne odrazil od zadného mantinelu do bránkoviska. Ležiaceho Kašíka však bekendový pokus Peresunka neprekonal a v Nitre stále čakáme na úvodný gól stretnutia.
31:54
Strela Šoteka končí v moci domáceho brankára a hra je prerušená. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po ľavici brankára Kašíka.
31:01
30:47
Pobežal skvelou prihrávkou našiel hokejku Hrnku na ľavej strane. Tomu však puk cez hokejku prepadol a Belányi nemusel zasahovať.
30:15
V polovici stretnutia sa hrá dlhšie bez prerušenia. Hra je však plná viacerých nepresností na oboch stranách a brankári zasahovať nemuseli.
28:43
Strela Svitanu z ľavej strany Kašíkovi vypadla z lapačky, puk sa nakoniec od jedného z domácich hráčov odrazil pod ležiaceho domáceho brankára.
28:11
Hostia v plnom počte.
27:38
Kousovu strelu od modrej Coulter zrazil na ochrannu sieť a hra je opäť prerušená.
27:01
Nitra stratila útočné pásmo a obe mužstvá striedajú počas hry.
26:09
Nitra si po reklamnej prestávke zahrá prvú presilovku v stretnutí pri vylúčení Betkera za držanie.
25:48
Jackson sa preklučkoval s pukom na ľavý kruh, vystrilil spomedzi obrancov. Belányi bol opäť pozorný a hra je prerušená.
25:12
Po vyhratom buly strela Cottona od modrej, a pre napádajúcim Bačom Belányi puk skryl pod lapačku.
25:07
Strela Mezeia sa odrazila od zadného mantinelu rovno na hokejku Lacku. Ten jemne posunul puk na bránku ale brankár hostí si dal pozor na prvej tyčke.
24:51
Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Belányim.
24:34
Strelu Svitanu musel Kašík na dvakrát skryť do svojej moci. Krátko predtým si poradil so zakončením J. Brejčáka. Na opačnej strane pohrozil Buček. Hrá sa vo vysokom tempe zo strany na stranu.
23:03
Bajtekova strela vypadla brankárovi hostí z lapačky, Nitra sa však už k dorážke nedostala.
22:40
22:26
Strela z ľavej strany, zákrok Kašíka a hra je prerušená.
22:05
Nitra sa počas oslabenia dobre bráni, Poprad sa nevie s pukom na dlhšie usadiť v útočnom pásme.
21:06
Po Coulterovej strele je posunutá domáca bránka a tak sa hra prerušuje.
20:36
Prvým vylúčeným hráčom v stretnutí je Cotton za sekanie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:46
Po zákroku Belányiho je hra prerušená. Rozhodcovia museli riešiť po prerušení viaceré strkanice, opäť sa však nevylučuje.
19:11
Necelú minútu pred koncom tretiny Nitra rozohráva útočnú akciu od vlastného brankára.
18:02
Ofsajd Poprad. V stretnutí sa už začína pritvrdzovať v osobným súbojoch. Zatiaľ to vzbudzuje emócie iba u divákov, rozhodcovia doposiaľ nevylučovali.
17:20
15:37
Betkerova strela od modrej bola nepresná, puk sa od zadného mantinelu odrazil k pravej tyčke. Pred atakujúcim Dmowskim ho Kašík skryl do svojej moci.
15:17
Strela Čederleho, zákrok Belányiho a opať máme v Nitre hru prerušenú. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po lavici brankára hostí.
13:48
12:55
Lacka si prebral puk na ľavej strane, potiahol na os klziska, vystrelil švihom. Puk skončil na hradbe tiel pred Belányim.
11:41
Ofsajd Poprad.
10:31
Strela Čederleho z ľavého kruhu švihom končí v lapačke brankára hosti a hra je prerušená.
10:11
V súboji o puk za bránkou hostí medzi Bučekom a Kotvanom bol úspešnejší domáci kanonier. K strele sa následne už Buček nedostal.
08:44
Na kocke sa v zábere medzi divákmi objavil aj Vladimír Weiss mladší a z tribún sa následne ozval piskot a známy pokrik Šk Slovan... .
08:07
Po strele Šoteka si ďalší úspešný zákrok pripisuje Kašík.
07:49
Kotvanom pokus od modrej končí na hrudi brankára Kašíka a hra je prerušená.
07:05
06:54
Po prihrávke puku rukou a Záborského strele je hra prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
06:20
Poprad sa prvýkrát v stretnutí usadil v útočnom pásme. Odohrávajú sa súboje v rohu klziska a Kašík nemusel zasahovať.
05:46
Vhadzuje sa pred domácim brankárom.
04:37
importantBubela si vymenil puk s Jacksonom, dostal puk na os klziska, vystrelil. Brankár hostí pokus Budelu s námahou vyrazil a stav sa nemení.
03:29
Nitra v tlaku od úvodu stretnutia. Belányi sa musel mať na pozore po streláach Pobežala, Gilla aj Gajdoša. Strelu posledného menovaného brankár hostí skryl do svojej moci a hra je prerušená.
02:06
Bubela po prihrávke od Jacksona strieľa z medzikružia. Belányi vyráža ľavým betónom.
01:45
Svedberg z rohu klziska vyskúšal pozornosť domáceho brankára.
00:55
Kousa na útočnom výlete po prihrávke od Lacku strieľa nepresne.
00:02
Na úvodné buly sa postavili Gill a Bates. Úspešnejší bol hráč hostí.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Aktéri zápasu sú už na ľade, prebehnú úvodné pozdravy, hymna a stretnutie nám môže začať.
Rozhodcovia sú už na ľadovej ploche, nastupujú aj hráči hostí. Na kocke hrá nástupové video domáceho mužstva, ktoré o malý moment za búrlivého potlesku z tribún vykorčuľuje na ľad.
Štadión pod Zoborom je dnes vypredaný do posledného miesta. Zastúpenie na tribúne majú aj fanúšikovia hostí, ktorí to budú mať proti domácej presile náročné.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Mezei (C), Cotton, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha, Fatul – Buček (A), Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka (A), Bačo
Tréner: Antonín Stavjaňa

HK Poprad: Belányi (Valluš) – Kotvan, Brincko, Betker, Cardwell, Svedberg, J. Brejčák, D. Brejčák (C), Turan – Záborský (A), Bates, Bjalončík – Dmowski (A), Coulter, Peresunko – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Kukuča, Jendek, Svitana
Tréner: Todd Bjorkstrand

Rozhodca: Výleta, Crman – Bogdaň, Pribula.
Pod Zoborom sa v piatok o 18:00 hod. odohrá zápas 6. kola štvrťfinále play-off slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Nitra a HK Poprad.
Po piatom zápase, v ktorom Nitra vyhrala v Poprade 4:3, sa môže v Tipsport aréne prepisovať extraligová história. Ešte nikdy sa totiž nestalo, aby mužstvo na 8. mieste vyradilo prvé mužstvo po skončení základnej časti. Nitra je v psychickej výhode, kedy sa jej podarila nevídaná otočka. Poprad vyhrával po prvej tretine 3:0 po dvoch góloch Coultera a jednom zásahu Svedberga. V druhej tretine diváci gól nevideli a v poslednej tretine Corgoni povstali z popola a po góloch Hrnku, Mezeia a dvoch zásahoch Bučeka rozhodli, že 3 bod v sérii si pripísala Nitra.
Štadión pod Zoborom sa vypredal za niekoľko desiatok minút. Či budú diváci svedkami postupu domácich hráčov alebo sa séria vráti do Popradu sa dozviete aj z nášho prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.