Ze ztráty čtyř gólů až na vítězných 5:4. Hokejistům Colorada se povedl velký obrat proti Pittsburghu

Hokejistům Colorada se podařil v nedělním utkání NHL proti Pittsburghu velký obrat. Ačkoli Avalanche ještě na začátku 37. minuty prohrávali 0:4, zvítězili 5:4 v prodloužení. Domácí útočník Nathan MacKinnon se na výhře podílel brankou a dvěma asistencemi a dostal se na 122 bodů v sezoně, čímž překonal klubový rekord 120 bodů legendárního Joea Sakica z ročníku 1995/96.

Colorado Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Colorado Avalanche porazilo Pittsbugh Penguins 5:4

Colorado Avalanche porazilo Pittsbugh Penguins 5:4 | Foto: Ron Chenoy | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý MacKinnon v neděli bodoval i ve 34. domácím utkání v sezoně za sebou a udržel si naději, že se jako první hokejista v historii zapíše do statistik ve všech 41 duelech na vlastním ledě v jednom ročníku.

Nosek po spolupráci s Palátem skóroval, New Jersey ale padlo. Gólman Mrázek pomohl k výhře

Číst článek

Kanadský centr se v této bilanci osamostatnil na druhém místě historie NHL, před ním je pouze Wayne Gretzky, který v sezoně 1988/89 bodoval ve 40 domácích duelech Los Angeles za sebou.

Pittsburgh vyhrál v Denveru první třetinu 2:0 a až do 36. minuty postupně navýšil skóre na 4:0. Na všech brankách Penguins se podílel kapitán Sidney Crosby, který jeden gól dal a na tři přihrál.

Colorado do konce druhé třetiny snížilo na rozdíl dvou branek a v třetí části přidalo další dvě trefy: do prodloužení zápas poslal v 56. minutě MacKinnon svým 44. gólem v sezoně. Obrat završil po 54 sekundách nastavení po samostatné akci Jonathan Drouin a postaral se o devátou výhru Avalanche za sebou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít