sobota 11.5 19:00 - Na Ostrově, ul. Na Dubovci, Strakonice

• Koncert kapely Parkán

sobota 11.5 20:00 - Podskalí – Hospůdka Ostrov, Strakonice

Božetice přišly o cenné vítězství až v závěru

BOŽETICE – Sousedé v tabulce si body rozdělili. Dva celky, které jsou namočeny ve spodních patrech nejnižší krajské soutěže, se utkaly hned v prvním jarním kole I. B třídy v Božeticích, kam dorazila Včelná. Úvod důležitého utkání měli v rukou domácí, ale z počátečního tlaku se vedení neujali a postupně se hra vyrovnávala. Před pauzou mohl dokonce otevřít skóre hostující Jan Gruber, ale jeho přízemní střela skončila těsně mimo. Božetický brankář Petr Pešata, který dorazil v zimě z Milevska, tak neinkasoval. Krátce po změně stran se jeho tým navíc ujal vedení, první božetickou trefu v roce 2024 obstaral ve 47. minutě Jan Čanda – 1:0. V závěru však domácí důležitý zisk tří bodů neuhájili. Po druhé žluté kartě byl v 81. minutě vyloučen stoper Josef Fara a Božetice se bránily poslední desetiminutovku o deseti. V 88. minutě už se na druhý pokus prosadil útočník Včelné Gruber a stanovil konečný výsledek – 1:1.

Rozdíl mezi oběma celky tak zůstává tříbodový a ani pro jedno mužstvo remíza moc neřeší, Božetice mají bodů 15 a předposlední Včelná 12. V příštím kole hrají Božetice na Hradišti (neděle 31. března, 15) a Včelná se poprvé na jaře představí doma – v sobotu 30. března od 11.30 hodin hostí Čimelice.

TJ Božetice – SK Včelná 1:1

(0:0). Branky: 47. Čanda – 88. Gruber. ČK: 1–0 (81. Josef Fara – po 2. ŽK). Rozhodčí: Křížek.

Božetice: Pešata – Jíška, Josef Fara, M. Fara, F. Stejskal – Suchan (58. Kofroň), L. Stejskal, Pávec, Jakeš – Čanda (76. J. Jelínek), Januš.

Včelná: Žemlička – Křiváček (77. Černý), Kladenský (77. Chroustovský), Adamovský, Navrátil, Pauch, Novotný, Tondl, Šálek, Novák, Gruber.