Výhru proti Norsku trefil reprezentační navrátilec Antonín Barák

Přidat na Seznam.cz

Celý rok chyběl v reprezentaci záložník Antonín Barák. Trenér Jaroslav Šilhavý mu do národního týmu přibouchl dveře poté, co se záložník Fiorentiny kriticky vyjádřil o jeho práci. Kromě toho si Barák vjel do vlasů i s manažerem reprezentace Tomášem Pešírem. Ani jeden už u týmu není a nový trenér Ivan Hašek Barákovi poslal pozvánku na přátelské zápasy s Norskem a Arménií. Vyplatilo se.

Páteční duel v Oslu totiž český národní tým vyhrál 2:1. A vítěznou branku vstřelil právě plavovlasý šikula.
Navíc tak udělal povedenou střelou z přímého kopu, což je situace, ze které Češi v mezinárodních utkáních moc gólů nedávají. Barák dal vzpomenout na Marka Jankulovského, který se podobně trefil proti Anglii roku 2008. Přímý kop byl rozehrán z podobného místa a míč byl opět umístěn levačkou do pravého horního roku brány.

Haaland nebezpečně hlavičkoval, Staněk úžasně zasáhl

Češi jinak skvělý dojem proti Norům nezanechali. Už ve 20. minutě prohrávali po skvělé akci Bobba. Do poločasu skóre vyrovnal Zima, který se prosadil hlavou po Součkově centru. V druhém poločase ale čeští fotbalisté místy připomínali tréninkové kužely. Alexander Sørloth a Erling Haaland si dělali s defenzívou, co chtěli. Druhý jmenovaný byl hodně blízko gólů, hlavičkoval nebezpečně v bezprostřední blízkosti branky. Ale gólman Jindřich Staněk předvedl fantastický zákrok.
Norové svůj tlak v gól nepřetavili. A tak se ukázal soupeř. Už zmíněnou vítěznou branku dal Antonín Barák v 85. minutě.

Reprezentační trenér Ivan Hašek odkoučoval šestý zápas bez porážky

Ivan Hašek coby nový reprezentační kouč tedy zapsal vítězství. Česká republika v Norsku vyhrála 2:1. Celkově šlo o šestý zápas, který Hašek odtrénoval na lavičce národního týmu. Jeho bilance činí 4 výhry, 2 remízy a žádná prohra.

Zdroj: autorský článek