Třinec zdolal České Budějovice i potřetí, na jihu Čech vyhrál 4:3

foto Play off hokejové extraligy - 3. zápas: Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec, 21. března 2024 v Českých Budějovicích. Zleva brankář Marek Mazanec z Třince, Filip Přikryl z Českých Budějovic, Marian Adámek z Třince a Andrej Nestrašil z Třince.

České Budějovice - Hokejisté Třince zvládli úspěšně i třetí zápas čtvrtfinálové série play off extraligy proti Českým Budějovicím. Na jihu Čech dnes přes ztrátu dvoubrankového vedení vyhráli 4:3 a v sérii vedou 3:0. Dva góly vítězů vstřelil útočník Libor Hudáček, jenž si navíc připsal asistenci. V dresu domácích dvakrát skóroval Adam Kubík. Završit postup mohou Třinečtí v pátek, kdy se v českobudějovické aréně odehraje od 17:30 čtvrtý duel.

Po minutě a půl prověřil pozornost hostujícího gólmana dobře mířeným pokusem Pech, krátce nato zakončoval Vopelka, Mazanec si ale dokázal v obou případech poradit. Do vedení tak šli v šesté minutě hosté: Hudáček si nahodil puk na zadní hrazení a jakmile se mu odrazil před domácí branku zpátky, poslal ho za záda jejího strážce Hrachoviny.

V desáté minutě slavili první vstřelený gól v sérii Českobudějovičtí. Mazancovo kouzlo prolomil po zakončení zblízka Kubík. Třinecký gólman tak v sérii inkasoval až po 129 minutách a 21 sekundách. Další možnost nevyužil Vopelka. Kundrátek pak poslal puk do hlediště, ale Jihočeši ho v početní výhodě nepotrestali.

Ve 14. minutě si vůbec první přesilovku v sérii zahráli Třinečtí a nabídnutou šancí nepohrdli - Cienciala propálil Hrachovinu ranou z kruhu mezi betony. V 17. minutě navíc usměrnil nepřesný Romanův pokus za záda vlastního gólmana Gulaš a bylo to 3:1. Na nápravu potřeboval domácí kapitán jen 25 sekund a parádní ranou v signalizované početní výhodě snížil.

Druhá třetina začala o několik minut později kvůli potížím s ledem, které řešila technická četa již během úvodní části. Ve 26. minutě pálil Přikryl, Mazanec puk lapačkou pouze vyrazil a dojíždějící Kubík pohotovou dorážkou vyrovnal.

Obrat mohl dokonat Ordoš, jenže nemířil přesně. Ve 35. minutě byli naopak Slezané blízko tomu, aby měli opět navrch - Kundrátkův pokus však zastavila tyčka. Dva na jednoho pak jeli Vopelka se zakončujícím Koláčkem, Mazanec se však nenechal překvapit.

Hned v úvodu třetího dějství nabídl Douděra chybou velkou šanci Růžičkovi s Voženílkem, jenž však při zakončení zazvonil pouze na tyčku. Na začátku 44. minuty musel na trestnou lavici Kundrátek. Hráči Motoru dlouho hledali cestu do šance, až v končící početní výhodě pálil nebezpečně Přikryl, Mazanec ale jeho pokus vytěsnil.

Skóre se měnilo v 51. minutě. Po skrumáži před Hrachovinou si našel volný puk Hudáček a bekhendem ho poslal do branky. Domácí dřeli a bojovali o vyrovnání, dvě a půl minuty před koncem jim však ujel Daňo a Přikryl musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízené trestné střílení sice Daňo neproměnil, ale dlouhá power play domácích v závěru a ostřelování Mazance už přišlo vniveč.

Hlasy trenérů po utkání:

Ladislav Čihák (České Budějovice): "Jsem nerad, že jsme nezískali bod. Dostali jsme laciné branky. Bohužel jsme udělali faul, hned jsme byli potrestaní. I když jsme se na to připravovali, přišla křížná přihrávka a inkasovali jsme. Pro nás je to teď samozřejmě hodně složité. Ze stavu 1:3 jsme se dostali na 3:3 a cítili, že bychom ten bod mohli utrhnout, ale pak přišel bohužel opět takový nešťastný gól po našem nesmyslném zakázaném uvolnění. Udělali jsme jednu chybu a soupeř to potrestal. Na tuhle příležitost si prostě počká a my jsme mu ji nabídli. Nedá se nic dělat, zítra je nový den a budeme chtít pro diváky tady urvat alespoň bod, abychom se ještě podívali do Třince a zkusili se sérií ještě něco udělat. Dneska jsme se přesvědčili, že to jde, ale musíme se vyvarovat těch chyb."

Zdeněk Moták (Třinec): "Já jsem strašně rád, že jsme získali další bod, nicméně všichni v kabině víme, že jsme dnes nehráli dobře. A to pro nás musí být jakýsi vykřičník, varování. Hlavně ve druhé třetině jsme měli problémy s přečíslením domácích, kdy nám párkrát ujeli tři na dva i dva na jednoho a jednou nám z toho dali gól. Vyplývalo to ale z našich chyb v útočném pásmu. Před třetí třetinou jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme. V té třetí třetině už jsme pak hráli hokej, který potřebujeme hrát. Hráči si zaslouží poděkování a gratulaci k třetímu bodu."

Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Kubík (F. Přikryl, Pech), 18. Gulaš (Kondelík, Gulaši), 26. Kubík (F. Přikryl, Harris) - 6. L. Hudáček (Nedomlel, Mazanec), 15. Cienciala (L. Hudáček, Marinčin), 17. M. Roman (Helewka, Smith), 51. L. Hudáček (Marian Adámek, Daňo). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - D. Simon, Harris, Ordoš - F. Přikryl, Pech, Kubík - Valský, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK