V druhej fáze projektu DETECT! spustili výučbu troch predmetov

napísal

V rámci projektu DETECT! spustili v jeho druhej fáze opäť tri štandardné predmety: diaľkový prieskum Zeme (DPZ), manažment (M) a základy ekonomiky (ZE), v rámci ktorých študenti nadobudnú vedomosti a zručnosti z oblasti deep-tech (DPZ) ale aj non-deep-tech (M, ZE) oblastí.

Diaľkový prieskum Zeme - študenti získajú znalosti o možnostiach snímania Zeme pomocou družíc a lietadiel, o štruktúre spektrálnych pásiem a digitálnom snímaní. Zlepšia svoje zručnosti v analýze satelitných snímok a identifikácii objektov na nich. Budú schopní zhromažďovať a interpretovať relevantné údaje o možnostiach využitia diaľkového prieskumu Zeme v rôznych odboroch.

Manažment - študenti sa naučia manažérske a podnikateľské prístupy pri príprave a realizácii výrobných programov v agropodnikateľských subjektoch. Zameriavajú sa na efektívny rozvoj odvetví rastlinnej, živočíšnej a potravinárskej výroby. Okrem toho sa študenti zoznámia s teoretickými a praktickými aspektmi vedenia, motivácie ľudí a komunikácie v podnikateľskom prostredí. Dôraz sa kladie aj na zakladanie podnikov a identifikáciu výhod a nevýhod rôznych foriem podnikania.

Základy ekonomiky - cieľom predmetu je poskytnúť študentom základné poznatky z ekonómie v agropotravinárskom podnikaní. Študenti sa naučia o fiškálnej, monetárnej a daňovej politike, príčinách inflácie a kapitálových zdrojoch. Učivo zahŕňa aj výrobné faktory, náklady, výnosy a hospodárenie. Absolventi získajú mnohé zručnosti v praktických výpočtoch ekonomických ukazovateľov a hodnotení výkonnosti podniku.

Konzorcium DETECT! – Deep Tech Creativity spája vysoké školy silné v oblastiach hlbokých technológií s vysokými školami silnými v programoch súvisiacich s podnikaním. Víziou konzorcia je do roku 2030 vytvoriť integrálny inovačný ekosystém, zaviesť systematizácie všetkých služieb na podporu inovácií a programov odbornej prípravy a mentoringu. Konzorcium DETECT! – Deep Tech Creativity, do ktorého je zapojená aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, koordinuje Vysoká škola chemicko-technologická v Prahe.

Viac informácií o projekte nájdete tu: https://detect.uniag.sk/activities

 

Training within the project DETECT!

As part of the DETECT! project, in its second phase, we again launched three standard courses implemented through the courses Remote Sensing (RS), Management (M) and Fundamentals of Economics (FE), in which students acquire knowledge and skills in the field of deep-tech (RS) but also non-deep-tech (M, FE) areas.

Remote sensing - Students gain knowledge about the possibilities of sensing the Earth using satellites and aircraft, the structure of spectral bands and digital sensing. They will improve their skills in analyzing satellite images and identifying objects on them. They will be able to collect and interpret relevant data on the possibilities of using remote sensing of the Earth in various fields.

Management - Students will learn managerial and entrepreneurial approaches in the preparation and implementation of production programs in agribusiness entities. They focus on the effective development of the plant, animal, and food production sectors. In addition, students will learn about the theoretical and practical aspects of leadership, people's motivation, and communication in a business environment. Emphasis is also placed on starting businesses and identifying the advantages and disadvantages of different forms of business.

Basics of economics - The objectives of the course are to provide students with basic knowledge of economics in agri-food business. Students will learn about fiscal, monetary, and tax policies, causes of inflation, and sources of capital. The curriculum also includes factors of production, costs, revenues, and management. Graduates will acquire many skills in practical calculations of economic indicators and evaluation of company performance.

The aim of the DETECT! – Deep Tech Creativity consortium is to connect universities focused on STEM fields combined with "Deep Tech" disciplines with institutions with experience in business schemes and with industrial partners and third sector organizations, with a vision of continuing cooperation until 2030. The consortium is coordinated by the University of Chemistry and Technology Prague (Czechia), with the Slovak University of Agriculture in Nitra being among the partners.

More information about the project is available at:
 

Ísť späť