• Edukační dílny (Jan Žižka na jihu Čech 600 let) - Iluminace

Čtvrtek 30.5 15:00 - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 30.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

Rezervu Táborska vysvobodil po deseti minutách na hřišti Tusjak. Skvělý Kerl dokázal proti Robstavu neinkasovat

Rezerva Táborska udolala Robstav 1:0. , Autor: Josef Janda

Rezerva Táborska udolala Robstav 1:0.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Fotbalisté třetiligového Táborska prožívají úspěšný vstup do jara. Po remíze s Vltavínem a vítězství ve Štěchovicích uspěli svěřenci trenéra Lukáše Zemana také v neděli 17. března proti Robstavu. Duel měl dvě důležité osobnosti. První z nich byl brankář Daniel Kerl, který čelil několika tutovkám. Hned na začátku zápasu zlikvidoval gólovku a při penaltě v 29. minutě rozhodil Zemana tak, že přestřelil. Další krušné chvíle zvládl Kerl v závěru duelu, kdy dvakrát zahrozil náhradník Sow. Gólman Táborska ovšem nepustil do sítě ani jeden balon. Druhým hrdinou utkání byl náhradník Luboš Tusjak, který po deseti minutách na hřišti rozhodl o vítězství Táborska 1:0. V 71. minutě zahrával Nešický rohový kop, míč se odrazil na zadní tyč k Tusjakovi, který nezaváhal. Střelec jediné branky mohl pojistit vedení v samotném závěru, tentokrát byl však gólman Robstavu úspěšnější. Táborsko se po zisku všech bodů posunulo na 8. místo tabulky. V příštím kole pojede v neděli 24. března na hřiště Viktorie Plzeň B.

FC Táborsko akademie – FK Robstav 1:0 (0:0), branka: 71. Tusjak, rozhodčí Černý – Švorc, Polena, ŽK (2-2): 28. Sojka, 90+1. Javorek – 51. Kraml, 68. Zeman, 215 diváků.

FC Táborsko akademie: Kerl – Schindler (46. M. Novák), M. Brabec, Sojka, Vysušil – Schramhauser, Kopáček (46. Javorek), Kalousek (61. Tusjak), Nešický, Šplíchal – Matoušek (90+1. Kubovský).

FK Robstav: Hinterholzinger – Heger, Tvaroh, Kraml (71. Vandas), Havel (86. Řezáč), Štursa (71. Sow), Petr, Popovič (68. D. Brabec), Zeman (86. Aw), Rádl, Šulc.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání mezi Táborskem a Robstavem další podrobnosti.

Trenér Táborska Lukáš Zeman zhodnotí zápas, okomentuje nepovedenou první půli a prozradí, co po změně stran rozhodlo.

Brankář Táborska Daniel Kerl připomene důležité zákroky a závěr, kdy se hnal soupeř za vyrovnáním.