Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Jihostroj se ujal vedení ve čtvrtfinálové sérii. Pokračuje se už dnes ve Varech

Autor: VK Jihostroj ČB (Dan Kubát).

ČESKÉ BUDĚJOVICE / KARLOVY VARY – Dva z širšího okruhu favoritů volejbalové Uniqa extraligy na sebe letos netradičně narazili už ve čtvrtfinále. První bod si na úkor Karlovarska připsali volejbalisté Jihostroje České Budějovice. Papírové předpoklady slibovaly napínavou sérii a přesně to splnil první zápas do puntíku. Jihostroj vyhrál první sadu, ale na konci třetího setu trestuhodně promarnil koncovku a Karlovarsko vedlo 2:1. Českobudějovičtí pohánění hlasitým publikem vyrovnali a v nervydrásajícím tie breaku odvrátili mečboly, aby si nakonec připsali první vítězství ve čtvrtfinálové sérii! Pokračuje se už dnes od 18 hodin v Karlových Varech.

Petr Michálek, libero Českých Budějovic, pro klubový web: „Vydřené vítězství. První set jsme zvládli tak, jak jsme potřebovali. Ve druhém setu jsme nechali Vary rozehrát, takže jsme si to zkomplikovali. Nakonec jsme si pro vítězství museli sáhnout na dno, jak jste viděli. Bylo to naprosto vyrovnané."

Andrzej Kowal, trenér Českých Budějovic, pro klubový web: „Gratuluju klukům. Byl to těžký zápas, ostatně jako vždycky s Karlovarskem. Jsme týmy na velmi podobné úrovni. Je klidně možné, že tato série bude na pět zápasů. Máme první vítězství, ale to je jen začátek. Dnes se ještě můžeme radovat, ale od zítřka už se soustředíme jen na nedělní zápas ve Varech."

VK Jihostroj ČB – VK ČEZ Karlovarsko 3:2

(25:19, 21:25, 24:26, 25:16 – 19:17). Rozhodčí: Kovář – Spáčil. Přihlíželo 1 058 diváků.

České Budějovice: Carísio, Luengas, Okolič, González, Balabanov, Sedláček, libero Kovařík. Střídali van Schie, Emmer, Ondrovič, Leština a libero Michálek.

Karlovarsko: Ihnát, Carmody, Lamanec, Pastrňák, Kock, Keemink, libero Pfeffer. Střídali Rodriguez, Kasan a Marelič.