sobota 11.5 19:00 - Na Ostrově, ul. Na Dubovci, Strakonice

• Koncert kapely Parkán

sobota 11.5 20:00 - Podskalí – Hospůdka Ostrov, Strakonice

Kohouti přejeli Benátky 7:1. , Autor: Josef Janda

Kohouti přejeli Benátky 7:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Tábor hostil v sobotu 16. března třetí zápas osmifinálové série druhé hokejové ligy mezi domácím celkem a Benátkami nad Jizerou. Domácím chybělo poslední vítězství k nejrychlejšímu možnému postupu do čtvrtfinále a za touto metou šli svěřenci trenérů Grofa a Loba od úvodních minut. Benátky sice vydržely skoro polovinu periody bez gólu, pak však přišla čtyřgólová smršť kohoutů. Po první třetině bylo poměrně jasno, že série u Jordánu v sobotu skončí. Hosté nedlouho před polovinou zápasu snížili, což ale bylo z jejich strany vše. Další góly dávali jen kohouti a po skončení druhé periody došlo i na pěstní souboj. Vítězně z něj za potlesku tribun odjel domácí obránce Tomáš Hubata, zatímco benátecký útočník Viktor Martínek ani nemohl odejít po svých. V posledním dějství přidali domácí ještě jednu branku a upravili na konečných 7:1. Táborští vyřadili Benátky 3:0 na zápasy a mohou se připravovat na čtvrtfinále proti Příbrami, které začne v sobotu 23. března v Táboře.

HC Tábor – HC Benátky nad Jizerou 7:1 (4:0, 2:1, 1:0), branky a nahrávky: 9. Plášil (Krliš, Zadražil), 14. Nevšímal (Severa, Milfait), 16. Krliš (Šulek, Milfait), 20. Prášek (Bárta, Zíb), 33. Šulek (Matušík, Plášil), 34. Krliš (Zadražil, Hajič), 43. Nevšímal (Zíb, Hajič) – 28. Jankovský (Kučera, Šafránek), rozhodčí Čáp, Bernat – Juránek, Figer, vyloučení 5:2, navíc Hubata (Tábor) 5 minut, využití 1:0, 2 146 diváků.

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Černý, Hajič, Suchánek, Bačo – Huna, Matušík, Zeman – Šulek, Zadražil, Krliš – Nevšímal. Milfait, Severa – Prášek, Zíb, Bárta – Duda.

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (21. Hradiský) – Antoš, Němeček, Knesl, Kliment, Mašek, Macura, Fišer – Řepík, Havlas, Hozák – Kučera, Šafránek, Jankovský – Martínek, Zumr, Vágner – P. Douša, Husák, Peca.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Tábora s Benátkami další podrobnosti.

Trenér Tábora Richard Lobo zhodnotí utkání a ohlédne se i za celou úspěšnou sérií.

Útočník Tábora Václav Krliš prozradí, kdy se rozhodlo o osudu utkání, okomentuje rvačku po druhé třetině a řekne pár slov i o posledním dějství.