Běloruská tenistka Aryna Sabalenková hraje forhend během čtvrtého kola Indian...

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková hraje forhend během čtvrtého kola Indian Wells. | foto: AP

Další překvapení v Indian Wells. Sabalenková končí už v osmifinále

• 1
Americká tenistka Emma Navarrová se na turnaji v Indian Wells postarala o překvapení na úkor světové dvojky Aryny Sabalenkové. Dvaadvacetiletá rodačka z New Yorku běloruskou favoritku porazila 6:3, 3:6, 6:2 a po největší výhře v kariéře postoupila do čtvrtfinále.

Navarrová vyřazením úřadující dvojnásobné šampionky Australian Open potvrdila, že zažívá přelomovou sezonu. V lednu v Hobartu získala první titul a po středeční výhře nad Sabalenkovou má jistotu, že se ze současné 23. příčky posune poprvé do elitní dvacítky žebříčku.

Většinou neprojevuje emoce, ale po středečním triumfu trochu rozpačitě zaťala pěst. „Myslím, že jsem to udělala asi podruhé nebo potřetí v životě. Bylo to trochu zvláštní,“ řekla s úsměvem Američanka, jež se ve čtvrtfinále střetne s Řekyní Marií Sakkariovou.

Na rozdíl od Sabalenkové potvrdila roli favoritky Američanka Cori Gauffová. Turnajová trojka oslavila 20. narozeniny jednoznačnou výhrou 6:0, 6:2 nad Belgičankou Elise Mertensovou a ve čtvrtfinále ji čeká jedno z překvapení turnaje Jüan Jüe. Nenasazená Číňanka, jež před Indian Wells získala titul v Austinu, zdolala 4:6, 6:4, 6:3 turnajovou jedenáctku Darju Kasatkinovou z Ruska a má na kontě už devět výher za sebou.

Americká tenistka Coco Gauffová slaví ve čtvrtém kole Indian Wells.

V mužské části turnaje otočil Holger Rune osmifinále s vítězem z roku 2022 Taylorem Fritzem. Američan vyhrál první set 6:2 a ve druhé sadě měl za stavu 5:4 mečbol, sedmý nasazený Dán si ale vynutil tiebreak, ovládl ho 7:2 a pak i 6:3 rozhodující set. Ve čtvrtfinále se Rune střetne s Rusem Daniilem Medveděvem.

Další dvojici utvoří Nor Casper Ruud a Američan Tommy Paul, který porazil 6:4, 6:3 dvacetiletého Itala Lucu Nardiho, jenž v předchozím kole šokoval vítězstvím nad světovou jedničkou Novakem Djokovičem ze Srbska.

Dnes od 19:00 SEČ bude bojovat ve čtvrtfinále Jiří Lehečka s letos neporaženým Italem Jannikem Sinnerem.