středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Dorost Slavoje přemohl Domažlice na nájezdy

Autor: HC Slavoj Český Krumlov

ČESKÝ KRUMLOV - V dalším zápase dorostenecké nadstavby hokejisté Českého Krumlova přivítali Domažlice. Ve vyrovnané bitvě padaly góly pouze v první třetině, po které byl stav 2:2. Ten samý výsledek vydržel po zbytek zápasu i po prodloužení. V samostatných nájezdech mířili lépe hráči Slavoje a nechali si doma dva body.

HC Slavoj Český Krumlov - HC Domažlice 3:2sn (2:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Niedl (Vobr), 10. Štrbko (Vobr), rozh. nájezd Niedl – 10. Kabourek, 20. Lagron (Ondřička, Vostracký)
HC Slavoj Český Krumlov: L. Baier (M. Gabriška) — V. Vobr, M. Augustin, J. Laštovka — J. Vincík, R. Niedl, J. Štoll, M. Štoll, P. Bartáček, M. Pech, O. Král, T. Papoušek, P. Mrhalová, M. Štrbko
HC Domažlice: F. Vileta (J. Toman) — V. Kalous, J. Látal, K. Rada, M. Němec, Š. Ondřička — M. Vostracký, R. Lagron, M. Wolf, D. Kabourek, L. Lorenc, J. Kukačka, J. Decker, V. Sladký

Po náročné cestě se úvod zápasu hostům příliš nepovedl. Už v 1. minutě inkasovali z hole Niedla – 1:0. I nadále byl gólman Vileta v permanenci, ale hra se začala vyrovnávat. V 7. minutě měl šanci hostující Kabourek, ale naopak to byli domácí, kteří po obrovské chybě obrany a kličce gólmanovi dali Štrbkem na 2:0. Štěstí pro hosty bylo, že hned zareagovali. Po krásné samostatné akci zavěsil Kabourek. Domažlice dále hrozily, v 15. minutě v situaci 2 na 1 zakončoval Lorenc, ale skákavý puk netrefil dobře. Hosté hrozili čím dál více, aktivní Kabourek opět zakončoval, tentokrát nepřesně. Už se zdálo, že do kabin půjdou spokojenější domácí, ale 20 vteřin před koncem se prosadil ze skrumáže Lagron – 2:2.
Vyrovnaný rychlý hokej pokračoval i ve druhé třetině, ale přece jen měli více ze hry hosté. Šance Lorence volaly po gólu, další dvě možnosti měl Wolf, ale ani po závaru ve 35. minutě, ani po samostatné akci ve 37. minutě se skóre neměnilo. Hostující Kabourek dal dokonce tyč, z protiútoků hrozili i domácí, ale gólman Vileta hosty zachránil v poslední minutě druhé třetiny po bekhendové střele Vobra.
Ve třetí třetině bylo přece jen vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu, přesto pohledný hokej pokračoval. Ve 44. minutě asi nejlepší hráč hostů Kabourek neuspěl, pak rozhodčí Macháček poslal správně hosty do tří, ale jistý brankář Vileta všechny střely viděl a skóre se neměnilo. Ke konci zápasu napětí rostlo, v oslabení zahrozil za hosty Ondřička a Vostracký. Nebezpeční domácí byli blízko gólu chvíli před koncem, ale zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich rozhodl utkání v šesté sérii Niedl po kličce brankáři a domácí si tak připisují bonusový bod.