Panorama

Krejčí byl podle komise vyloučen správně. V Ostravě před penaltami chyboval VAR

Nechyboval. Tak zní výrok komise rozhodčích směrem k sudímu Daliboru Černému, který v  šlágru 24. kola mezi Plzní a Spartou v 52. minutě vyloučil kapitána hostů Ladislava Krejčího. Naopak videorozhodčí Tomáš Kocourek dvakrát chybně zasáhl do hry v utkání Ostravy s Olomoucí předtím, než sudí Dominik Starý po přezkoumání situací ze záznamu nařídil na každé straně jednu penaltu.

Ladislav Krejčí
zdroj: ČTK

Krejčí byl nejprve v nastavení prvního poločasu napomínán za faul na Tomáše Chorého a na konci 52. minuty po zákroku na stejného hráče musel po druhé žluté kartě předčasně ze hřiště. Sparta v oslabení utrpěla v Plzni debakl 0:4.

Zákrok před druhou žlutou kartou byl dle komise z pohledu trestu hraniční a hlavní arbitr za něj letenského obránce napomenout mohl.

"Rozhodčí udělil žlutou a následně červenou kartu hráči hostujícího družstva (Krejčímu) za podražení soupeře zezadu v souboji o míč. Z hlediska udělení osobního trestu šlo o hraniční situaci, nejednalo se o chybu rozhodčího," uvedla komise.

V Ostravě dvakrát chybně zasáhl videorozhodčí. Ve 33. minutě domácí Patrick Kpozo zasáhl ve vápně kopačkou do hlavy olomouckého Lukáše Vraštila a hlavní sudí Starý po přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu. Z ní Sigma zvýšil na 2:0.

"Rozhodčí na základě chybné intervence VAR (videorozhodčího) nařídil pokutový kop pro hostující družstvo za kopnutí do hlavy. Nejednalo se o jednoznačnou situaci, VAR neměl intervenovat," vysvětlila komise.

Podobně neměl videorozhodčí zasahovat do hry poté, co olomoucký Jakub Pokorný v 78. minutě lehce přidržel ostravského Davida Lischku ve vápně. Starý po zhlédnutí záznamu znovu nařídil penaltu, kterou Ewerton neproměnil, ale z dorážky snížil na konečných 1:2. "Nejednalo se o jednoznačnou situaci, VAR neměl intervenovat," uvedla komise.

Dohráno

V Hradci Králové rozhodčí Karel Rouček ve 38. minutě správně nenařídil penaltu za ruku domácího Jakuba Klímy ve vápně.

"Hráč domácího družstva zahrál rukou po neočekávaném odrazu míče od vlastního spoluhráče. O přestupek se tedy nejednalo, VAR správně neintervenoval," uvedla komise k utkání, které Hradec vyhrál 2:0.