Archiv D: Blahopřání

Davidová i se dvěma chybami zajela nejlepší sprint sezony. Nikdo nestačil na Braisazovou-Bouchetovou

Justine Braisazová-Bouchetová předvedla v Soldier Hollow svou skvělou především běžeckou formu a vyhrála úvodní sprinterský závod amerického programu. Francouzku nezastavila ani jedna chyba na střelnici. Nejrychlejší z Češek byla jedenáctá Markéta Davidová, která zajela nejlepší sprint v sezoně.

Nejlepší z Češek byla v Soldier Hollow Markéta Davidová. "Letos mi to na střelnici neodpouští sebemenší chybu. Na lyžích je to tu těžké, bořilo se to. Jsem ráda, že to mám za sebou," hodnotila v cíli Davidová, která na vítěznou Justine Braisazovou-Bouchetovou ztratila minutu a dvacet čtyři vteřin. Druhá skončila Ingrid Tandrevoldová před třetí Lou Jeanmonnotovou.

Šestnáctá doběhla do cíle Tereza Voborníková. "Tenhle sníh mám ráda, ale bylo to neskutečně těžké. Navíc se kvůli časovému posunu cítím vážně strašně," líčila. Z českého pohledu se za sebe seřadily Voborníková (+1:42), čtyřiadvacátá Jessica Jislová (+2:03), šestadvacátá Lucie Charvátová (+2:04). Debut má za sebou Kristýna Otcovská, které patřilo 62. místo.

Jak závod probíhal?

Markéta Davidová rozběhla úvodní sprint rychle, ale po jedné chybě vleže věděla, že musí předvést speciální výkon, aby mohla přemýšlet o čelních příčkách. V Soldier Hollow totiž čistě zastřílely například Italka Vittozziová či Francouzka Jeanmonnotová a nastavily laťku pro ostatní závodnice pořádně vysoko.

Ani jedna ale nestačila na Justine Braisazovou-Bouchetovou z Francie, která i s jednou chybou po velmi svižném běhu vedla pořadí. A když ji nepředstihla ani čistě střílející Norka Trandrevoldová ve žlutém trikotu lídryně Světového pořadí, začínalo být zřejmé, že tohle bude vítězný čas. To se nakonec potvrdilo a Francouzka slaví americké vítězství.

Francouzské hvězdě nedokázala po další chybě konkurovat ani Davidová, která nakonec spadla na jedenáctou pozici s minimálním odstupem za top 10. Střelecky si lépe vedla Tereza Voborníková, kterou ale srážel pomalejší běh. Skončila šestnáctá.

Spolehlivou střelbu předvedla tradičně také Jessica Jislová, která neminula ani jednou, ale po trápení na trati prohrála i s Voborníkovou. Patřilo jí čtyřiadvacáté místo. O vteřinu déle strávila v závodě Lucie Charvátová, která ve velmi těžkém závodě obsadila dvacáté šesté místo.

Závod SP v biatlonu v Soldier Hollow (USA):

Ženy – sprint (7,5 km): 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 20:42,7 (1 tr. okruh), 2. Tandrevoldová (Nor.) -13,4 (0), 3. Jeanmonnotová (Fr.) -19,2 (0), 4. Vittozziová (It.) -29,1 (0), 5. Knottenová (Nor.) -48,2 (0), 6. Gandlerová (Rak.) -1:02,0 (0), ...11. Davidová -1:24,1 (2), 16. Voborníková -1:42,7 (1), 24. Jislová -2:03,0 (0), 26. Charvátová -2:04,7 (2), 62. Otcovská (všechny ČR) -3:39,4 (3).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 21 závodů): 1. Tandrevoldová 934, 2. Braisazová-Bouchetová 845, 3. Vittozziová 816, 4. Simonová (Fr.) 798, 5. Jeanmonnotová 738, 6. E. Öbergová (Švéd.) 722, ...19. Voborníková 305, 20. Davidová 269, 22. Jislová 246, 38. Charvátová 125.