Pitomý odraz. Finský gólman čekal na puk marně

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Mezi hokejovými kuriozitami mají trefy po odrazu od mantinelu či plexiskla zásadní postavení. Gólman v klidu vyjede za branku, aby si počkal na puk, a poté zoufale pozoruje, jak se kotouč třepetá v síti. Jako posledně v NHL nashvillský Juuse Saros v zápase s Montrealem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

David Savard z Montrealu vsítil v NHL kuriózní brankuVideo: NHL, sntv

Predators si v únoru usmysleli, že chtějí hrát play off, a po osmi výhrách v řadě se vyšvihli na postupové příčky v Západní konferenci. O sérii ale přišli ve smolném souboji s Canadiens, kteří se na 99 procent potřetí za sebou do bojů o Stanley Cup nedostanou.

Ve 37. minutě snižoval hostující Brendan Gallagher v Nashvillu na 1:2. O šest sekund později už bylo nečekaně srovnáno. Hned po vyhraném buly montrealský obránce David Savard nahazoval puk od půlky a Saros si pro něj sjel k zadnímu mantinelu. Zásilky se však nedočkal. Puk se totiž odrazil od hrany spoje mezi plexiskly, neomylně z ostrého úhlu zamířil mezi tyče a fanoušci v Bridgestone Areně se chytali za hlavu.

Brankář Nashvillu Predators Juuse Saros v duelu s Montrealem.

„Pitomý odraz. Saros reagoval správně, tohle se ale někdy stane,“ tvrdil útočník Predators Ryan O’Reilly, který v 53. minutě poslal Predators do vedení 3:2. Ale ani to domácí neudrželi. A když uspěla montrealská výzva ohledně gólu Michaela McCarrona (vysoká hůl), ukončil po 17 sekundách prodloužení kapitán Canadiens Nick Suzuki.

Odstup Montrealu od pozic do play off je ale i tak prakticky nesmazatelný - 14 bodů. Nashville má naopak s druhou divokou kartou na Západě šestibodový polštář nad postupovou čárou a věří, že prošustrovaný bodík mu v konečném zúčtování nebude scházet.