Trápící se Bayern bude v Lize mistrů dohánět jednogólové manko, PSG čeká odveta v San Sebastianu

Fotbalová Liga mistrů pozná první postupující do čtvrtfinále. Bayern bude v Mnichově odvracet proti Laziu překvapivé vyřazení. V Římě prohrál 0:1. Do odvety s Laziem navíc německý šampion nejde v ideálním rozpoložení.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anglický útočník Harry Kane v dresu Bayernu Mnichov

Anglický útočník Harry Kane v dresu Bayernu Mnichov | Foto: Tom Weller | Zdroj: AFP / Profimedia

Bayern z posledních pěti soutěžních utkání vyhrál jediné a v lize zaostává za vedoucím Leverkusenem už o deset bodů. V úvodním osmifinále Ligy mistrů Bayern prohrál na hřišti Lazia 0:1 a ani jednou nevystřelil na branku soupeře.

Fotbalisté Lazia Řím zdolali Bayern Mnichov, jediný gól padl z penalty. PSG porazil San Sebastian

Číst článek

„Lazio výborně brání. První poločas v Itálii to od nás bylo úplné harakiri, vůbec si to nedokážu vysvětlit. Stav 0:1 je pro nás ještě milosrdný. Abychom postoupili, musíme vyhrát o dva góly a to bude výzva,“ řekl nizozemský obránce Bayernu Matthijs de Ligt.

V poslední době se ale nedaří ani Laziu, které prohrálo poslední dvě utkání a v Serii A je až deváté.

Real Sociedad se pokusí zaskočit PSG

Velkým favoritem na postup do čtvrtfinále Ligy mistrů je Paris Saint-Germain, které bude hrát v San Sebastianu na hřišti Realu Sociedad s náskokem 2:0. Klub z Baskicka bude chtít navázat na vydařený první poločas v Parku princů, kde si aktivní hrou vypracoval několik gólových příležitostí.

Baskický klub prošel těžkou skupinou s Interem Milán, Benficou Lisabon a Salcburkem bez porážky, navíc jen dvakrát inkasoval. Od konce ledna ale Real Sociedad zvítězil v jediném z devíti soutěžních duelů a doma nevyhrál sedmkrát po sobě. Případný postup do čtvrtfinále by byl premiérový v historii klubu.

Oba duely úterního programu Ligy mistrů jsou na programu od 21 hodin.

Kryštof Kousal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít