Tomáš Volevecký, brankář Slavie, zasahuje hokejkou v zápase na ledě Litoměřic.

Tomáš Volevecký, brankář Slavie, zasahuje hokejkou v zápase na ledě Litoměřic. | foto: Petr Bílek, MF DNES

V první hokejové lize začalo předkolo, uspěly Slavia a béčko Pardubic

• 19
Hokejisté Pardubic B a pražské Slavie využili domácího prostředí k úspěšnému vstupu do předkola play off první ligy. Záložní tým Dynama porazil v Chrudimi Přerov 4:0 a Slavia vyhrála nad Jihlavou 3:2 v prodloužení. Série na dva vítězné zápasy pokračují ve středu v Přerově a v Pelhřimově, kde působí jihlavská Dukla. Případné rozhodující duely by se hrály na stejných místech ve čtvrtek.

Pardubice B navázaly na konec základní části, kterou uzavřely třemi výhrami z posledních čtyř zápasů a postoupily z desátého místa na úkor Sokolova. Proti Přerovu se ujaly vedení po 156 sekundách díky brance Daniela Rákose a v 9. minutě přidal druhý gól v přesilové hře Tomáš Urban.

Ve druhé třetině pojistil náskok Michal Pochobradský a v 48. minutě pečetil výsledek obránce Jan Zdráhal. Gólman David Honzík díky 16 úspěšným zákrokům přidal ke dvěma nulám v základní části další čisté konto v play off. Zubři neprodloužili sérii tří výher venku.

Slavia, která slavila postup do play off také až v pátečním závěrečném kole po úspěchu v Kolíně, natáhla vítěznou šňůru na sedm utkání. V Edenu otevřel skóre až v čase 23:56 Matouš Jan Kucharčík a v 28. minutě zvýšil náskok Robin Všetečka.

Ještě ve druhé třetině zkorigoval stav Radim Toman a v 51. minutě vynutil v početní výhodě nastavení Tomáš Harkabus. V čase 67:19 rozhodl Matěj Beran. Dukla prohrála šestý z uplynulých sedmi duelů.

HC Slavia Praha - HC Dukla Jihlava 3:2P (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 23:56 Kucharčík, 27:30 Všetečka (Matě. Beran, Holý), 67:19 Matě. Beran (Guman, Hrdinka) - 35:27 R. Toman (Šik, Harkabus), 50:30 Harkabus (T. Havránek, Čachotský). Rozhodčí: Zeliska, Zubzanda – Zídek, Pěkný. Diváci: 1918. Stav série: 1:0

HC Slavia Praha Hölsä (Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Kremláček, Křepelka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, J. Brož – Knotek (C), Slavík, Všetečka – Havrda, V. Polák II, J. Půček.

HC Dukla Jihlava A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský (C), Menšík, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Šik – Štefančík, R. Toman, Jungwirth – Jelínek, Pořízek, Chvátal.

HC Dynamo Pardubice B - HC ZUBR Přerov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 02:36 Rákos (Nedbal), 08:21 Urban (Rákos, Rohlík), 35:22 Pochobradský (Herčík, Voženílek), 47:52 Zdráhal (J. Mikyska, Kaut). Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Polák, Vašíček. Diváci: 588. Stav série: 1:0

HC Dynamo Pardubice B Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Herčík, Rákos, Pochobradský – Urban, J. Mikyska, Rohlík – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pavlata, Zeman.

HC ZUBR Přerov Postava (Schnattinger) – Krisl, R. Černý, Zeleňák, Chroboček, F. Němec, Kudělka, J. Adámek – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Jak. Svoboda, Nemec, T. Doležal.