Fotbalisté Girony ani Barcelony nevyužili zaváhání Realu Madrid

foto Utkání španělské fotbalové ligy Bilbao - Barcelona, 3. března 2024. Zleva Fermin Lopez z Barcelony a Inigo Lekue z Bilbaa.

Madrid - Fotbalisté Girony ani Barcelony nevyužili ve španělské lize zaváhání Realu. Druhá Girona po prohře na Mallorce 0:1 ztrácí na madridského lídra sedm bodů, venku nebodovala už potřetí za sebou. Barcelona v Bilbau remizovala 0:0 a zaostává o další bod. Villarreal deklasoval Granadu 5:1 a protáhl sérii bez porážky na sedm zápasů. Hattrickem se blýskl norský útočník Alexander Sörloth.

O vítězství Mallorky nad Gironou rozhodl v 33. minutě Copete, jenž se prosadil v sezoně poprvé. Domácí navázali na postup do finále Španělského poháru, v němž se 6. dubna střetnou s Bilbaem. V ligové tabulce je Mallorka patnáctá a na zónu sestupu má náskok osmi bodů.

Barcelona jako první dokázala v Bilbau od října bodovat, ale před odvetou osmifinále Ligy mistrů s Neapolí ji trápí především zranění záložníků De Jonga a Pedriho. Oba museli střídat v prvním poločase. De Jong má problémy s kotníkem, Pedri se svalem.

Sörloth za Villarreal dvakrát skóroval v první dvacetiminutovce a před přestávkou zvýšil Capoue. Do druhého poločasu domácí vyslali místo autora deseti ligových branek Morena do ofenzivy Guedese a portugalský útočník se záhy odvděčil gólem. Sörloth zkompletoval hattrick v 66. minutě a navázal na gól z minulého kola při vítězství 3:1 v San Sebastianu. Nyní se s 12 trefami prostřílel do první desítky v tabulce kanonýrů soutěže. Hosté se prosadili alespoň v nastavení zásluhou Kanaďana Corbeanua.

Granada po třech remízách vyšla naprázdno a na vítězství čeká v lize už sedm zápasů. Na předposlední příčce ji dělí od záchrany deset bodů. Nad Villarrealem, který je po sérii bez porážky dvanáctý, vyhrála naposledy před deseti lety.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Villarreal - Granada 5:1 (7., 20. a 66. Sörloth, 32. Capoue, 47. Guedes), Atlético Madrid - Betis Sevilla 2:1 (8. vlastní Silva, 44. Morata - 62. Carvalho), Mallorca - Girona 1:0 (33. Copete), Bilbao - FC Barcelona 0:0.