Panorama

Dvojitá porce vytrvalostních závodů. Po Davidové a spol. se v Oslu představí i čeští biatlonisté

Původně se měl jet vytrvalostní závod biatlonistů, mlha tomu ale chtěla jinak, a proto bude norské Oslo v pátek svědkem hned dvou závodů, tedy i ženského nejdelšího klání. Počasí ale stále závodníkům nepřeje, start prvního individuálu byl zatím o půl hodiny posunut. Přímý přenos sledujte od 12:45 na ČT sport a ČT sport Plus, závod mužů by měl následovat od 15:35.

Markéta Davidová
zdroj: Reuters

Závěrečný vytrvalostní závod biatlonistek sezony mělo na Holmenkollenu jet české kvarteto Markéta Davidová, Tereza Voborníková, Jessica Jislová a Lucie Charvátová.

Jenže podmínky nebyly příznivé, kvůli mlze nebylo vidět na terče a předpověď počasí se nelepšila. Jury proto rozhodla o odložení závodu na pátek, kdy má být počasí o něco lepší.

"Šly jsme se s holkama projet, normálně jsme si zalyžovaly, udělaly si pár sprintů, abychom z toho úplně nevypadly, absolvovaly jsme trénink bez střelby a jedeme zpátky na hotel se převléct," uvedla pro svazový web Tereza Voborníková, která bude na startu společně s Markétou Davidovou, Jessicou Jislovou a Lucií Charvátovou.

Čeští biatlonisté jsou v Oslu od pondělí, Jonáš Mareček si předzávodní program zpestřil exhibicí ve Stockholmu, kde skončil s Markétou Davidovou v singl-mixu na sedmém místě.

Staronovou tváří v nominaci je Mikuláš Karlík, jenž nahradil Jakuba Štvrteckého. Ten se potýká se zdravotními problémy, kvůli nimž už v Novém Městě na Moravě nejel štafetu mistrovství světa.

Právě tam Tomáš Mikyska skončil ve vytrvalostním závodu desátý a zaznamenal nejlepší český výsledek mezi muži. Další dvě zastávky SP kvůli rehabilitaci vynechá. V létě si totiž vážně zranil koleno.

Světový titul v nejdelší disciplíně obhájil před 15 149 diváky ve Vysočina Areně Nor Johannes Thingnes Bö. Zvítězil o 58,9 sekundy před svým bratrem Tarjeiem. Bronz získal Němec Benedikt Doll, jenž na vítěze ztratil 1:53,3 minuty. Všichni medailisté udělali na střelnici po jedné chybě.

SP v norské metropoli je posledním evropským podnikem v této sezoně. Po něm následují závěrečné závody v americkém Soldier Hollow a kanadském Canmore. Přímé přenosy sledujte na ČT sport a ČT sport Plus.

Češi v akci – vytrvalostní závod:

Tomáš Mikyska (1), Michal Krčmář (7), Jonáš Mareček (51), Vítězslav Hornig (62), Mikuláš Karlík (87)