Basketbalisté Pardubic si výhrou nad Ústím upevnili šesté místo v nadstavbě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Basketbalisté Pardubic zvítězili v 5. kole nadstavby nad Ústím nad Labem 92:74 a v tabulce skupiny A1 si upevnili šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off. Sedmý USK Praha naopak počtvrté za sebou ztratil, v Děčíně prohrál 60:69.

Ilustrační foto

Nezaváhal vedoucí Nymburk, který po dvou předchozích těsných porážkách poprvé v sezoně přehrál Brno suverénně 87:59. Na vítěznou vlnu se vrátila i druhá mistrovská Opava, která po předchozím zaváhání v Brně zvítězila nad Kolínem 92:80.

Pardubice po vyrovnané úvodní čtvrtině prohrály druhou část 9:21, desetibodové poločasové manko ale dokázaly ve třetí čtvrtině výhrou 28:8 přetavit v desetibodové vedení. V závěru domácí náskok ještě zvýraznili. Kamil Švrdlík se na výhře podílel 24 body.

USK ztratil nadějně rozehraný zápas v Děčíně ve druhém poločase. Domácí dovolili soupeři po přestávce už jen 16 bodů a výhrou si upevnili čtvrté místo v tabulce. „Dnešní zápas jsme urvali bojovností a obranou. Ve druhém poločase nám pomohla zóna. Za výhru jsme samozřejmě moc rádi, protože pro nás to byl důležitý zápas,“ řekl trenér Děčína Tomáš Grepl.

Nymburk po reprezentační pauze šetřil dva reprezentanty Jaromíra Bohačíka i Martina Kříže, tým ale i bez nich zápas s přehledem zvládl. „Máme široký kádr, máme další dobré hráče, kteří dnes odvedli dobrou práci. Hodně nám v tom pomohli naši mladí hráči z akademie, kteří s námi trénovali přes reprezentační přestávku a pomohli hráče připravit v době, kdy většina českých hráčů byla pryč,“ pochvaloval si trenér Nymburka Francesco Tabellini.