Mladá Boleslav vyhrála v Plzni a dál živí naději na předkolo play off

foto 50. kolo hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav, 27. února 2024 v Plzni. Zleva Aleksi Laakso z Plzně, Filip Pyrochta z Mladé Boleslavi a brankář Samuel Hlavaj z Plzně.

Plzeň - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 50. kole extraligy na ledě Plzně 5:3 a stále živí teoretickou naději na postup do předkola play off. Hosté díky povedené úvodní třetině získali dvoubrankový náskok, jenže domácí stačili do druhé přestávky vyrovnat. Třetí tříbodovou výhru z posledních čtyř utkání zajistily Středočechům dvě slepené branky ve třetí části. Dva góly Bruslařů zaznamenal Pavol Skalický a tři asistence si připsal Róbert Lantoši. Indiáni neukončili výsledkovou mizérii, prohráli jedenáctý z posledních 14 zápasů, nebodovali potřetí za sebou.

Po vlažném úvodu se ujali vedení hosté v sedmé minutě, kdy vyloučení Soukupa potrestal přesnou ranou bez přípravy z levého kruhu Skalický. Další šance hostů zastavil plzeňský gólman Hlavaj. Domácí se probudili až díky přesilové hře, jenže ve 14. minutě nekrytý Pour v dobré pozici pálil mimo. O tři minuty později naopak udeřilo na druhé straně, když Lantoši po elegantním průniku do útočného pásma přihrál volnému Romanovi, jenž rychlou střelou zvýšil na 2:0. Bruslaři navíc v závěru třetiny nezužitkovali další početní výhodu.

Do prostřední části vstoupili Indiáni o poznání aktivněji a po nedisciplinovanosti Skalického snížil během přesilovky ve 23. minutě Pour ranou bez přípravy na 1:2. Za chvíli po zaváhání Järvinena při rozehrávce musel gólovou příležitost na brankovišti osamoceného Mertla zlikvidovat Růžička.

Gólman hostů svůj tým při pokračujícím náporu soupeře podržel i proti bekhendové šanci Benáka. Po polovině utkání se zaskvěl i Hlavaj, který při přesilovce Bruslařů reflexivně vyrazil tvrdou střelu Pavlíka. Ve 34. minutě už se domácí radovali z vyrovnání, když Rekonen z levé strany švihem přes obránce upravil na 2:2. Dokonat obrat mohl do pauzy Straka, ale dorážkou netrefil odkrytou branku.

Závěrečnou dvacetiminutovku sice zahájili aktivněji znovu domácí, ale hosté hrozili z brejků a ve 49. minutě po jednom z nich pohotovou dorážkou Krivošíkovy střely vrátil Bruslařům vedení premiérovou trefou v extralize Gardoň.

Jen o 64 sekund později navíc po ideální přihrávce Romana zvýšil Lintuniemi na 4:2 pro hosty. Indiánům dal naději faul Järvinena, který potrestal v 55. minutě ranou od modré čáry Zámorský. Poté už si však Mladoboleslavští náskok pohlídali a při plzeňské power play uzavřel skóre na konečných 5:3 Skalický.

Hlasy trenérů po utkání:

Petr Kořínek (Plzeň): "První třetina byla z naší strany špatná, nebyl tam dobrý pohyb, bylo to takové urputné. Druhá třetina naopak byla velice dobrá, zvedli jsme se a podařilo se nám srovnat. Soupeře jsme tlačili a měli šance jít i do vedení. Naše produktivita ale není ideální, to je pořád stejná písnička. Třetí třetina byla vabank nahoru dolů a Boleslavi se podařilo vstřelit dvě rychlé branky po našem špatném rozebrání protihráčů. Potom jsme ještě snížili, ale bohužel jsme konec nezvládli a jsme bez bodů. Kuba Lev má drobné zranění a nechali jsme ho dnes mimo sestavu. Je dobře, že máme ještě dva zápasy, musíme se v nich dobře připravit na předkolo."

David Havíř (Mladá Boleslav): "Z naší strany to bylo velice dobré utkání. Měli jsme výborný vstup do první třetiny a díky skvělému pohybu a kombinační jednoduchosti jsem si vypracovali dvougólové vedení. Druhá třetina přinesla obrat o 180 stupňů. Měli jsme horší pohyb a jednoduchost se vytratila. Domácím se povedlo vyrovnat a byli lepším týmem. Řekli jsme si poté něco v kabině a navázali jsme na první třetinu. Znovu jsme se dostali do zápasu a byli jsme produktivní. Jsme rádi za tři body, gratulace do kabiny. Je pro nás super, že máme pořád o co hrát a nemáme konec sezony. Máme šanci se dívat nad sebe."

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 23. Pour (Laakso, Mertl), 34. Rekonen (Mertl, Kvasnička), 55. Zámorský (M. Indrák, Rekonen) - 7. Skalický (Lantoši, Pyrochta), 17. O. Roman (Lantoši, Malínek), 49. Gardoň (Krivošík), 50. Lintuniemi (O. Roman, Lantoši), 59. Skalický. Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 3157.

Sestavy:

Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Kvasnička, Bučko, Laakso - Schleiss, M. Indrák, Holešinský - Rekonen, Mertl, Pour - Matýs, Benák, P. Straka - Šiler, M. Soukup, Jansa. Trenér: Kořínek.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Štibingr - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, Gardoň - J. Stránský, Hradec, Krivošík - Zvagulis, Závora, Malínek. Trenér: R. Král.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.05.2024 ČTK