Třinečtí Voženílek se Smithem nesmějí večer nastoupit v Českých Budějovicích

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Útočník Třince Daniel Voženílek a jeho spoluhráč obránce Adam Smith mají zastavenou činnost na jeden zápas za fauly v nedělním utkání na ledě Kladna. Přijdou tak o úterní duel v Českých Budějovicích.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Faul Daniela VoženílkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

K oběma nedovoleným zákrokům došlo už během první třetiny nedělního utkání 48. kola, které do baráže mířící Rytíři překvapivě vyhráli 5:2.

Nejprve v 6. minutě Kanaďan Smith zasáhl kolenem ve středním pásmu M. Procházku, za což od hlavních rozhodčích Šíra s Cabákem obdržel menší trest. Kladenský obránce Ticháček v následné přesilovce zvýšil na 2:0.

Faul Adama SmitheVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O šest a půl minuty později Voženílek v obranné třetině Ocelářů nevybíravě trefil do hlavy Klepiše a po přezkoumání u videa dostal trest na pět minut a do konce utkání. Ve dlouhé přesilovce pak domácí zásluhou M. Procházky přidali čtvrtou trefu.

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Oceláři Třinec 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík udělil oběma hříšníkům stopku na jeden zápas, takže Třinečtí se na jihu Čech musejí obejít bez nich.