Stopka Nečasovi, pohroma ale přiletěla 19 sekund před koncem. Florida ztratila body, sérii i klíčové hráče

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Martina Nečase dokázal Sergej Bobrovskij fantasticky vychytat. Do 60. minuty držel gólman Floridy v zápase NHL na ledě Caroliny čisté konto. 19 sekund před koncem mu ale prolétla nad ramenem do sítě rána Sebastiana Aha. Po jedenácti utkáních a porážce 0:1 tak skončila vítězná série Panthers v cizích arénách.

Hokejisté Caroliny se radují z jediné branky utkání

Závěrečná hromadná potyčka byla jen vyvrcholením smolného večera, během něhož hosté už v první třetině přišli o zraněného tahouna Matthew Tkachuka, do kterého naboural Andrej Svečnikov. Nedohrál ani nejlepší hráč NHL v bodování plus/minus obránce Gustav Forsling.

„Nemyslím si, že je to u nich nějak vážné. Vždycky jsme radši opatrní,“ tvrdil kouč Floridy Paul Maurice. „Ale jinak se mi náš výkon líbil, zatraceně moc se mi líbil. Vždyť jsme vypálili 44 střel.“

Ruského gólmana Hurricanes Pjotra Kočetkova překonal pouze Fin Eetu Luostarinen, ale jeho gól v čase 56:42 byl odvolán kvůli předchozímu ofsajdu.

Na opačné straně si domácí dlouho nevěděli rady s Bobrovským. Ve druhé třetině na něj Nečas najížděl zcela sám, vybruslil si do forhendu a před sebou měl odkrytou branku, jenže gólman Panthers stačil do dráhy letícího puku strčit beton. Skvělý zákrok!

A tak se v PNC Areně slavilo až v čase 59:41, kdy Aho z otočky vypálil nechytatelnou pumelici.

„Krásný pocit. V takovém čase už je to skoro jasné vítězství,“ tvrdil. Ovšem za body děkoval hlavně Kočetkovovi. „Neskutečné. Co jiného můžete chtít po brankáři? Udělal pro nás všechno, abychom tenhle zápas vyhráli,“ líčil Aho.

Panthers už necelých dvacet sekund na vyrovnání opravdu nestačilo a jejich frustrace z neproměněných šancí se přelila do závěrečné šarvátky. Rekord NHL na cizích ledech, který drží 12 výhrami v řadě Detroit ze sezony 2005-06 a Minnesota z ročníku 2014-15, odolal.

„Mrzí to, ale nemělo by nás tolik zajímat, kolik zápasů v řadě vyhrajeme. I tak jsme hráli dost dobře,“ mínil kapitán Floridy Aleksandr Barkov.