Letní olympijské hry v Paříži se blíží, místo si zatím zajistilo 37 českých sportovců

Přidat na Seznam.cz

Téměř čtyři desítky českých sportovců už získaly místa pro olympijské hry v Paříži, které proběhnou od 26. července do 11. srpna 2024.

Naposledy si třetím nejlepším časem české historie doběhla pro olympijský limit maratonkyně Tereza Hrochová v Seville. Účastnické místo od Mezinárodní jezdecké federace získal i Miroslav Trunda. Kdo další bude Česko reprezentovat na olympiádě příští rok?

Zápasník Artur Omarov vybojoval místo na mistrovství světa v Bělehradě díky třetímu místu v řecko-římském zápase v kategorii do 97 kilogramů a první medaili ze světového šampionátu pro Česko od roku 2007.

Kajakář Jiří Prskavec po bronzu z Ria a zlatu z Tokia sice získal místo již na Evropských hrách v Krakově, ale počítá se jeho výkon ze světového šampionátu v Lee Valley, kde získal stříbrnou medaili. Další vodní slalomář Lukáš Rohan přidal místo pro kanoisty, Gabriela Satková pro kanoistky a Antonie Galušková pro kajakářky. Senzačním vítězstvím na mistrovství světa v Mexiku se na olympijské hry kvalifikovali plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner.

V Paříži nebudou chybět ani silniční cyklisté, kteří mají jisté dvě kvóty pro jednoho muže i ženu. Jmenná nominace bude známa v příštím roce po schválení Českým cyklistickým svazem těsně před začátkem her.

Celkově tak zatím máme jistou účast v deseti sportech (atletika, lukostřelba, moderní pětiboj, jezdectví, plážový volejbal, plavání, rychlostní kanoistika a vodní slalom, sportovní střelba, veslování, sportovní gymnastika a zápas). Gratulujeme a těšíme se, že další místa budou přibývat. „Věřím, že v Paříži budeme mít celkově kolem stovky sportovců,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.

Zdroj: Olympijský tým