• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Soběslav si poradila se Strakonicemi 5:3. , Autor: Josef Janda

Soběslav si poradila se Strakonicemi 5:3.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Hokejisté Soběslavi uspěli proti Strakonicím i ve druhém čtvrtfinálovém klání krajské hokejové ligy. Po pátečním vítězství na ledě soupeře se jim podařilo přehrát protivníka i v neděli 18. února na vlastním stadionu. Do první třetiny vstoupili domácí dobře, nicméně na gól z 3. minuty pak svěřenci trenéra Davida Pánka nenavázali. Strakonice bleskově vyrovnaly a v závěru periody potrestaly domácí družinu při přesilovce pět na tři. Spartakovci seděli do úvodní přestávky na trestné dokonce čtyřikrát, po první periodě ztráceli gól a měli o čem přemýšlet. Ve druhé třetině pomohla přesilovka Spartaku, když se podařilo srovnat Oliveru Pánkovi. Třetí dějství odstartovalo opět dvěma rychlými góly, kdy se po domácím Škodovi prosadil strakonický Kovář. O osudu duelu rozhodla další přesilovka, při níž skóroval obránce Jan Kanov – 4:3. V závěrečné hře bez gólmana trefil ještě opuštěnou branku Slabý, který uzavřel na konečných 5:3.

Utkání i jeho závěr provázely strkanice a fanoušci si užili typické utkání play-off s dostatečným počtem branek. Rozhodčí rozdali 14 dvouminutových trestů a padly tři góly z přesilovek. Šťouchanice na střídačkách rozháněli sudí i po konci utkání a padala i ostřejší slova. Fanoušci i hráči se tak mají v dalším pokračování série na co těšit.

Soběslav vede v sérii hrané na tři vítězná utkání už 2:0 a ve středu 21. února může rozhodnout o svém postupu do semifinále. Ve Strakonicích se bude hrát od 19 hodin a domácí se pokusí najít vítězný recept, který uplatnili na Spartak v základní části. Připomeňme, že Strakonice vyhrály oba zápasy a při utkání v Soběslavi naložily soupeři dokonce desítku.

OLH Spartak Soběslav – HC Strakonice 5:3 (1:2, 1:0, 3:1), branky a nahrávky: 3. Kučera (Pauš, M. Novák), 25. O. Pánek (Škoda, Hák), 41. Škoda (V. Pánek), 45. Kanov (Tržil), 59. Slabý (Žákovský) – 3. Vráblík (Mikeš), 20. Vráblík (Kovář), 43. Kovář (Dlouhý), rozhodčí Hamr, Šperl – Velíšek, Hron, vyloučení 6:8, využití 2:1, 400 diváků.

Soběslav: Baloun (Panský) – Duben, Čížek, V. Pánek, Kanov, Šrubař, Tržil, O. Novák – M. Novák, O. Pánek, Škoda, Pauš, Šimák, Kučera, Hák, Bláha, Pěček, Žákovský, Slabý.

Strakonice: Myslivec (Špiler) – Zralý, Vaněček, Papež, Němec, Kovář – Andrle, Dlouhý, Vráblík, Řehoř, Hollar, Kantor, Mikeš, A. Novák, Přibyl, Stauber, Jiřinec, Babor, Lukeš.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání mezi Soběslaví a Strakonicemi další podrobnosti.

Trenér Soběslavi David Pánek připomene, co dosud v sérii rozhoduje. Dají se zápasy vůbec srovnat s těmi v základní části?

Střelec vítězné branky Jan Kanov zmíní důležité okamžiky a ohlédne se i za vstupem do duelu.