#ProHokejJakyJe

Manchester United porazil Luton díky dvěma gólům Höjlunda, Crystal Palace po rezignaci Hogdsona remizoval s Evertonem

Rasmus Höjlund zařídil dvěma brzkými trefami tři body pro Manchester United v zápase proti Lutonu v 25. kole anglické ligy. Na domácím hřišti hrající Luton dokázal po čtvrthodině jen snížit, když se trefil kapitán Carlton Morris, zápas tedy skončil 1:2. Mnohem jasněji dopadlo utkání Sheffieldu proti Brightonu, kde domácí selhali, odnesli si porážku 0:5 a zůstavají na posledním místě v tabulce. Crystal Palace remizoval s Evertonem 1:1 jen pár hodin po rezignaci kouče Roye Hodgsona, kterého nahradí Oliver Glasner.

Utkání Luton – Manchester United
zdroj: Reuters autor: Hannah Mckay

Höjlund otevřel skóre už po 36 sekundách hry, když po nedorozumění v domácí obraně s přehledem zakončil samostatný únik. Druhou trefu přidal v sedmé minutě po teči Garnachovy střely.

Dánský reprezentant se prosadil v posledních šesti zápasech anglické ligy, do kterých nastoupil, což se mu ve věku 21 let a 14 dní povedlo jako nejmladšímu hráči v historii.

Rudí ďáblové vyhráli v lize počtvrté v řadě a jsou nadále šestí. Nováček z Lutonu je na 18. pozici.

Sedmý o šest bodů za Manchesterem je Brighton, který deklasoval 5:0 poslední Sheffield. Další z nováčků, který hrál od 13. minuty bez vyloučeného Holgateho, v dosavadních 13 domácích zápasech inkasoval 36 branek.

V historii nejvyšší anglické soutěže měly horší bilanci už jen Darwen v sezoně 1891/92 (43 gólů) a Aston Villa v ročníku 1935/36 (41 gólů). V úvodních 25 utkáních dostal Sheffield 62 gólů, což je negativní rekord v éře Premier League.

Kouč Roy Hodgson rezignoval u Crystal Palace, ten pak jen remizoval

Crystal Palace pár hodin po rezignaci kouče Roye Hodgsona remizoval v anglické lize na hřišti Evertonu 1:1. V 66. minutě jej poslal do vedení krásnou střelou z hranice velkého vápna ghanský útočník Jordan Ayew. Domácí vyrovnali v 88. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Belgičan Amadou Onana.

Mužstvo vedli v zápase s Evertonem dosavadní Hodgsonovi asistenti Paddy McCarthy a Ray Lewington. V dalším utkání už usedne na lavičku nastupce šestasedmdesátiletého trenéra Rakušan Oliver Glasner, který podepsal smlouvu do roku 2026.

Londýnský tým bodoval po dvou porážkách a v tabulce je patnáctý. Everton, který čeká na výhru od poloviny prosince, uhrál ve čtvrtém z posledních pěti zápasů remízu. O skóre je nad pásmem sestupu, ale odehrál o utkání víc než osmnáctý Luton.

Anglická fotbalová liga – 25. kolo:

Sheffield United – Brighton 0:5 (78. a 86. Adingra, 21. Buonanotte, 25. Welbeck, 75. vlastní Robinson), Luton  Manchester United 1:2 (14. Morris – 1. a 7. Höjlund), Everton - Crystal Palace 1:1 (84. Onana - 66. Ayew).