Kladno čekalo padesát dní na výhru. Olomoucký Anděl se po sedmdesáti zápasech dočkal gólu

Přidat na Seznam.cz

To bylo v pátek radosti v Kladně. Hokejisté „Poldovky“ se konečně dočkali výhry. Na vítězství čekali neskutečných sedmnáct zápasů (!), což zároveň dělalo padesát dní. Ale jak už je u nich zvykem, když už získají body, spíše si je přivezou z venkovního kluziště. Jako tentokrát z Brna.

Přitom po první třetině nic nenasvědčovalo tomu, že by Kometa měla doma pustit body. Už ve 2. minutě vedla zásluhou Zbořila a když v 19. minutě přidal Kollár druhou branku, vypadalo to na další smutný kladenský večer… Jenže pak ve 35. minutě Tramalks snížil na 1:2. A k vyrovnání došlo v poslední třetině (50. Procházka). Dva body pak Kladno získalo díky gólu v prodloužení (Pytlík).

Brno mělo dobrý nástup, dali hned z kontru na 1:0. My jsme, myslím, nehráli úplně špatně, měli jsme dobrá střídání v útočné třetině a vytvořili jsme si tam nějakou šanci. Poté přišla individuální chyba a gól na 2:0 a myslím, že ještě vzápětí ze strany nastřelené břevno. Ve druhé části jsme byli asi lepší mužstvo, měli jsme dobrý pohyb. Zavírali jsme často Brno v pásmu a aktivně jsme pokračovali i ve třetí třetině. Jsme moc rádi, že jsme vyrovnali a nakonec i vyhráli,“ uvedl kladenský kouč Otakar Vejvoda.

Smíšenou radost zažíval ve 45. kole extraligy olomoucký útočník Lukáš Anděl. Sedmdesát zápasů (!) čekal na vstřelený gól a proti Spartě se mu v pátek podařilo vstřelit dokonce dva. Jenže jeho tým nakonec se Spartou prohrál 2:4. „Je to samozřejmě euforie, mám z toho radost. Každopádně trošku tu euforii zkazil fakt, že jsme na konci dostali ten třetí gól, který byl smolný. Mrzí mě, že jsem góly nepomohl alespoň k bodu,“ podotkl šestadvacetiletý centr.

Olomouc podruhé za sebou prohrála, což jí komplikuje boj o osmé místo, které by zaručovalo v předkole play-off výhodu domácího prostředí. „Sledujeme to. Byla by samozřejmě výhoda začínat doma. Každý hokejista sleduje tabulku a ví, že nějaké body tam na Hradec ztrácíme. Bylo by fajn se před něj dostat,“ říká Anděl k tříbodové ztrátě na Východočechy.

Zdroj: rytirikladno.cz, hc-olomouc.cz