Trio favoritů si dnes uspořádalo hody. Naopak Kladno znovu na kolenou

Ne nadarmo jde o nejambicioznější trio hokejové extraligy. Dva největší favorité a úřadující mistr. Dnes to bylo znát se vším všudy. Vedoucí Pardubice, druhá Sparta i třetí Třinec si otevřely ve 44. kole střelnici.

Oceláři zdolali Olomouc vysoko 6:1 a doma vyhráli poosmé v řadě, když o dnešní výhře rozhodli pěti góly ve druhé třetině, kterou odstartoval dvěma trefami v úvodních 38 sekundách. Triumf domácích řídili dvěma brankami Daniel Kurovský a Daniel Voženílek. Oceláři s Hanáky neztratili ve čtyřech zápasech základní části ani bod.

Ještě gólovější dnes byli liberečtí Bílí Tygři, kteří dali trápícímu se Kladnu další políček – dokonce sedmibrankový. Při výhře 7:2 zazářil hlavní režisér – Tomáš Filippi, který zaznamenal čtyři góly a dvě asistence. Rytíři před nejnižší návštěvou v sezoně (1072 diváků) opět překonali negativní rekord. Dnes prohráli již posedmnácté v řadě a na předposlední Mladou Boleslav, která prohrála 1:4 v Karlových Varech, ztrácejí 12 bodů. »Pro domácí je to krutý výsledek, takový si nezasloužili,« řekl liberecký asistent Boris Žabka.

Ale zpět k první trojce. Vedoucí Pardubice dnes daly pět gólů Vítkovicím a před Spartou vedou stále o pět bodů. »Měli jsme výborný vstup do utkání, skvělou první třetinu. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Druhá třetina byla ještě za stavu 5:1 v pořádku, ale poté jsme dostali dva rychlé góly, což se nám prostě nemůže stávat, protože tím samozřejmě soupeře postavíte na nohy, vlijete mu energii do žil. Třetí třetinu se do nás soupeř tlačil, bylo tam spoustu nahazovaných kotoučů a forčeků, s čímž jsme si dokázali poradit. Občas jsme propadávali v osobních soubojích, nedohrávali jsme souboje a oni nás z toho dostávali pod tlak, bylo na nás dost střel. Třetí třetinu jsme ale zvládli takticky, jsme hrozně rádi, že jsme vyhráli, porazili Vítkovice a máme tři body,« uvedl na klubových stránkách Marek Zadina, kouč Dynama.

Také Sparta dnes měla zaděláno na oblíbenou »Pátou«, když proti Plzni vyhrála první třetinu 3:0 a po dvou částech hry vedla i díky hattricku Filipa Chlapíka 4:2, ovšem další gól nepřidala. I tak solidně zaplněnou O2 arenou kolovala mexická vlna.

Ovšem gólová přestřelka dne? Tu viděl Litvínov. Tam vedl Hradec Králové po dvou třetinách 5:2, ale výhru si Mountfield připsal až v prodloužení. Vítězný gól na 5:6 z pohledu domácích dal Jérémie Blain.

Naopak gólové hody se nepořádaly v Českých Budějovicích, kde Kometa vyhrála těsně 2:1. Brňané bodovali v pátém utkání v řadě a jejich dnešní hrdina se jmenuje Jakub Flek, jenž si u obou branek připsal asistenci. »Jsme velice spokojení. Kluci to odbojovali a odmakali. Výsledek byl podpořený velice dobrým výkonem celého týmu a hlavně brankáře Furcha,« dodal brněnský asistent Jiří Otoupalík.

* * *

HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 3:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Košťálek (T. Zohorna, R. Kousal), 7. A. Musil (Vála), 21. Zohorna (R. Kousal), 24. Švec (Hyka, A. Musil), 27. A. Musil (Hyka) – 25. Barinka (Fridrich, P. Zdráhal), 29. Roberts Bukarts (Auvitu, Krieger), 30. Claireaux (Rihards Bukarts). Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Frodl, Špůr. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 8592.

HC Verva Litvínov – Mountfield Hradec Králové 5:6 v prodl. (1:1, 1:4, 3:0 – 0:1)

Branky a nahrávka: 15. Jaks (Koblasa, Hlava), 32. O. Kaše (Hlava), 42. Hlava (O. Kaše, D. Kaše), 46. Kirk (Koblasa, Abdul), 56. Hlava (D. Zeman, Baránek) – 20. Blain (Šťastný), 24. Jasper (Eberle), 25. Okuliar (Blain, T. Pavelka), 26. Okuliar (T. Pavelka, Estephan), 27. Jasper (Lalancette, Jergl), 63. Blain (Tamáši). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Gerát, Klouček. Vyloučení: 4:8, navíc Koblasa (Litvínov) do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 3731.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Kurovský (L. Hudáček, Marinčin), 21. Smith (D. Voženílek, Nestrašil), 21. Kurovský (Daňo, L. Hudáček), 32. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 35. D. Voženílek (Nestrašil, M. Růžička), 40. D. Voženílek (M. Růžička, Nestrašil) – 43. Navrátil (Sirota). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4442.

Banes Motor České Budějovice – HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 40. Kubík (Štencel, Gulaš) – 31. Gazda (Ščotka, Flek), 32. Zaťovič (Flek, Cingel). Rozhodčí: Šír, Cabák – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 6307.

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 27. Jarůšek (Melka, Ticháček), 57. Smoleňák (Ticháček, Klepiš) – 10. Filippi (Melancon, Rychlovský), 23. Rychlovský (Birner, Hawryluk), 29. Filippi (Ivan, Rychlovský), 40. Melancon (A. Najman, Filippi), 49. A. Najman (Melancon, Filippi ), 52. Filippi Filippi (Melancon, Hrenák), 58. Filippi (Rychlovský, Ivan). Rozhodčí: Úlehla, Jaroš – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:5. Diváci: 1072.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Bartejs, 4. Jiskra (O. Procházka, Mikyska), 5. Kružík (Redlich, Stříteský), 11. Havlín (Jiskra, Kružík) – 57. Jánošík (F. Pavlík, J. Stránský). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Brejcha, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4265.

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Mikliš (Sobotka, Řepík), 12. Chlapík (Moravčík, Buchtele), 15. Chlapík (Beaudin), 39. Chlapík (Lajunen) – 25. Lev (Rekonen, Zámorský), 26. Pour (Zámorský). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 9051.

1.Pardubice4528755168:101103