Karlovy Vary poprvé pod vedením Eismanna porazili Mladou Boleslav 4:1

foto 44. kolo hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav, 14. února 2024 v Karlových Varech. Trenér Václav Eismann z Karlových Varů.

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů poprvé pod vedením nového hlavního trenéra Václava Eismanna porazili Mladou Boleslav 4:1 a ukončili sérii čtyř porážek. Energie vstřelila všechny branky v úvodních jedenácti minutách zápasu, gól a asistenci si připsali Vít Jiskra a Daniel Kružík. Domácí zvýšili svůj odstup od třináctých Bruslařů na 13 bodů.

Domácí hráči předvedli bleskový vstup do důležitého zápasu v souboji o postup do předkola play off. Již po devíti sekundách překvapil obránce Bartejs brankáře Růžičku. Ve 4. minutě se boleslavský gólman musel opět červenat, když si sám hokejkou srazil do branky střelu Ondřeje Procházky.

O minutu později nikým neatakovaný hostující gólman propustil další jednoduchou střelu Kružíka, vystřelenou těsně za modrou čárou, a utkání pro něj skončilo. V mladoboleslavské brance jej nahradil v extralize debutující osmnáctiletý Hora.

Ani ten však neměl vstup do zápasu úspěšný, když mu v 11. minutě prošla mezi betony Havlínova střela od mantinelu. Až poté poprvé zahrozili hosté, přesilové hry při vyloučeních Dlapy a McFaddena ale nevyužili. Nejnebezpečnější střelu Hradce zlikvidoval brankář Frodl.

Druhá třetina se nesla ve znamení optického tlaku Středočechů, kteří se s nepříznivým výsledkem snažili něco udělat, ale k větší brankové příležitosti se hosté nedostali. Největší šanci v prostřední dvacetiminutovce si vytvořil domácí Procházka, ale Hora stihl však zasáhnout.

V závěrečné části, kterou zpestřila kratší bitka mezi Malínkem a Havlínem, si domácí s přehledem pohlídali svůj nabytý náskok. Středočeši prohru v 57. minutě zkorigovali, když si první gól v sezoně připsal kapitán Jánošík.

Hlasy trenérů po utkání:

Václav Eismann (Karlovy Vary): "Pohyb, pokora a pracovitost, to byly atributy, které naše mužstvo drželo pevně v rukou. Povedl se nám vstup do utkání a potom i přesto, že soupeř ve druhé třetině zatlačil, tak se nám to podařilo ustát a utkání jsme zaslouženě dotáhli do vítězného konce."

Richard Král (Mladá Boleslav): "Dnes není z naší strany co hodnotit. K zápasu jsme přistoupili jako k nějakému valentýnskému přáteláčku, byli jsme bez pohybu, bez koncentrace a víceméně za deset minut bylo po zápase."

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Bartejs, 4. Jiskra (O. Procházka, Mikyska), 5. Kružík (Redlich, Stříteský), 11. Havlín (Jiskra, Kružík) - 57. Jánošík (F. Pavlík, J. Stránský). Rozhodčí: Ondráček, Šindel - Brejcha, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4265.

Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Bartejs, Stříteský, McFadden, Havlín, Mikyska, Dlapa - O. Procházka, Černoch, Jiskra - O. Beránek, Gríger, Rachůnek - Koffer, Hladonik, Kangasniemi - Kružík, Kofroň, Redlich. Trenér: Eismann.

Mladá Boleslav: J. Růžička (5. Hora) - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Jánošík, Lintuniemi, Čech, Štibingr - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, Dvořáček - Hradec, Malát, Krivošík - J. Stránský, Pitule, Malínek. Trenér: R. Král.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 21.05.2024 ČTK