Třinec porazil Olomouc 6:1 a doma vyhrál poosmé v řadě, rozhodl ve 2. třetině

foto Ilustrační foto - Hokejisté Třince na konci utkání na domácím ledě, 19. listopadu 2023. Zleva brankář Ondřej Kacetl, Richard Nedomlel, Viliam Čacho, Tomáš Kundrátek, Adam Polášek, Daniel Kurovský, Petr Vrána, Vladimír Dravecký a Adam Smith.

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Třinečtí hokejisté deklasovali ve 44. kole extraligy Olomouc 6:1 a doma vyhrála poosmé v řadě. Obhájce titulu rozhodl pěti góly ve druhé třetině, kterou odstartoval dvěma trefami v úvodních 38 sekundách. Triumf domácích řídili dvěma brankami Daniel Kurovský a Daniel Voženílek. Oceláři s Hanáky neztratili ve čtyřech zápasech základní části ani bod.

Olomouc začala aktivně, Kacetl vyřešil všechny střely včetně zakončení Bambuly z mezikruží. Poté převzal Třinec iniciativu. Z první vážnější šance trefil tyč Daňo, který nastoupil po téměř čtvrt roce. Premiérový start v extralize mohl ozdobit gólem osmnáctiletý Spěváček, ale Sedláček utěsnil prostor mezi betony.

Vzápětí už Oceláři udeřili, Kurovský se prosadil z dorážky. Olomouc si vzala trenérskou výzvu, ale rozhodčí u videa nenašli nedovolené bránění brankáři a gól uznali.

Pokud se fanoušci zdrželi po přestávce s návratem do hlediště, přišli o dva góly. Smithovo nahození od modré čáry skončilo v síti a Kurovský o 18 sekund později vymetl horní roh Sedláčkovy branky.

Olomouc následně zahrozila a Kacetl dobře zasáhl proti teči Kunce, ale prostřední třetinu ovládli domácí. Ve 32. minutě využil přesilovou hru Daňo a vydařenou souhru elitního útoku zakončil Voženílek pohodlně do zcela prázdné branky.

Sedláček přenechal po pátém gólu své místo Konrádovi, který sice zastavil sólo Hudáčka, ale ještě před druhou sirénou kapituloval. Voženílek si navedl z pravé strany puk do středu a skóroval střelou nad lapačku.

Olomouc vstoupila do třetí třetiny lépe. Osamocený Orsava ještě zblízka přestřelil, vzápětí ale připravil Navrátil tečí Kacetla o čisté konto. Na druhé straně zazvonila za Konrádem tyč po střelách Adámka i Marinčina a Čacho po slalomu přes několik hráčů už neměl dost síly, aby zvedl puk nad beton. Hosté měli v závěru k dispozici 76 sekund dlouhou výhodu dvou hráčů v poli, ale skóre nezkorigovali.

Hlasy trenérů po utkání:

Zdeněk Moták (Třinec): "Těžko jsme se dostávali do zápasu. V první třetině a minimálně v prvních deseti minutách byla Olomouc lepší. Měla šance ze situací, na které jsme naše hráče upozorňovali. Jsem rád, že jsme se ujali vedení, uklidnilo nás. O přestávce jsme si řekli, že kdybychom pokračovali ve stejné hře, tak se dostaneme do průšvihu. Zvýšili jsme nasazení a práce se vyplatila. Druhá třetina byla z naší strany kvalitní, i když jsme i v ní měli okénka v obraně. Třetí třetina...Musíme hrát pořád naplno, abychom nepodcenili žádnou situaci a žádné střídání."

Jan Tomajko (Olomouc): "Dobře jsme začali, první třetinu jsme odehráli výborně. Jen škoda toho prvního gólu. O zápase rozhodla úvodní minuta druhé třetiny, kdy jsme dostali dva rychlé góly. Potom jsme inkasovali další tři. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale musíme hrát lépe v defenzivě. S Třincem nemůžeme mít tolik chyb v obraně. Třetí třetina se hrála za stavu 0:6, ale jsme rádi, že jsme dali alespoň jeden gól."

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Kurovský (L. Hudáček, Marinčin), 21. Smith (D. Voženílek, Nestrašil), 21. Kurovský (Daňo, L. Hudáček), 32. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 35. D. Voženílek (Nestrašil, M. Růžička), 40. D. Voženílek (M. Růžička, Nestrašil) - 43. Navrátil (Sirota). Rozhodčí: Veselý, Vrba - Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4442.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, J. Jeřábek, Šenkeřík - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, L. Hudáček, Daňo - Spěváček, P. Vrána, Hrehorčák - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Olomouc: J. Sedláček (35. Konrád) - Řezníček, Ondrušek, Rašner, Sirota, T. Černý, Švrček - Navrátil, Macuh, Kunc - Bambula, Nahodil, Klimek - Orsava, J. Knotek, Kusko - Plášek, Anděl, Menšík. Trenér: Tomajko.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK