Vstupenky online

Dvoubrankové vedení nestačilo, Vsetín podlehl Dynamu v samostatných nájezdech

Jan Tajzler • 12.02.2024

Po reprezentační přestávce zajížděl tým Vsetína na východ Čech do Chrudimi, kde sídlí rezerva pardubického Dynama. Valaši měli utkání slibně rozehráno, dvoubrankový náskok z úvodního dějství drželi až do 56. minuty, ale houževnatí domácí si v závěru základní hrací doby vynutili pokračování duelu v prodloužení a následných samostatných nájezdech, kde Vsacané ani na třetí pokus v aktuální sezoně neslavili zisk bonusového bodu navíc.

CHANCE LIGA - 46.kolo po 12.2.18:00
HC Dynamo Pardubice "B"
VHK ROBE Vsetín
3:2sn(0:2, 0:0, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 56. Rákos (Zdráhal), 59. J. Mikyska (Rákos), rozh. náj. Žálčík – 10. Rob (Larsen), 15. Kern (Hrňa). Rozhodčí: Skopal, Valenta – Teršíp, Augusta. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 467. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

HC Dynamo Pardubice "B": Honzík (s.n. Vomáčka) – Zdráhal, Tvrdík, Chabada, Nedbal, Kaštánek, Hrádek, M. Kubíček – Kaplan, Kaut (C), Hrníčko – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Herčík, Rákos (A), Žálčík (A) – Pavlata, Zeman, Rouha. '
VHK ROBE Vsetín: Romančík – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Teper, Hryciow, Larsen, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Matějček, Hrňa (C) – Machala, Kern, Zabusovs – R. Půček, Dědek, Š. Bláha.

Vsetín měl aktivní úvod do utkání. Ve slibné pozici se ocitl Machala, ale v bekhendovém blafáku si na pozorného Honzíka nepřišel. Pardubicím ve srovnání tempa pomohla přesilová hra, kterou dostaly k dispozici v 7. minutě. Slibnou pozici měl na levém kruhu Herčík, ale trefil pouze tyčku Romančíkovy branky. Vsetín po úspěšně ubráněném oslabení otevřel skóre. Akci elitní formace zakončil přesným sklepnutím puku ze vzduchu Luboš Rob, když usměrnil původní nahození Larsena a překonal Honzíka.

Navýšení skóre zaznamenal Vsetín při své první přesilové hře v utkání. Ke střele na pravém kruhu se dostal Hrňa, kotouč byl sice sražen, ale pouze do těla vsetínského útočníka Jana Kerna, od nějž zamířil za brankovou čáru domácí svatyně. Valaši tak po první třetině i díky spolehlivým zákrokům brankáře Romančíka drželi nadějné vedení 2:0.

Prostřední dějství změnu ve skóre nenabídlo. Ve slibných pozicích se ale ocitli domácí útočníci Rákos se Žalčíkem, ale ani jednomu ze zkušených forvardů se nepodařilo vsítit potřebnou kontaktní branku. Ve druhé třetině měly oba celky k dispozici další přesilové hry. Blízko ke změně skóre měl ale při vyrovnaném počtu hráčů vsetínský obránce Larsen, jehož prudkou střelu zastavilo břevno pardubické branky. Po dvou třetinách tak byl nadále Vsetín blíže ke tříbodovému zisku.

Na startu třetí třetiny si diváci na stadionu v Chrudimi prožili nepříjemné chvíle. Domácí útočník Kaplan totiž neudržel balanc a při snaze napadat vsetínského obránce narazil nepříjemně do mantinelu. Domácího hráče musela z ledové plochy transportovat záchranná služba na nosítkách.

Vsetín ve třetí třetině dostal možnost utkání rozhodnout, když mu pardubičtí hráči Chabada s Herčíkem nabídli dostatečně dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ale zelenožlutí nabízenou příležitost nevyužili a jak se později ukázalo, mohli toho litovat. Dynamo totiž bylo trpělivé ve snaze najít recept na spolehlivě chytajícího Romančíka. To se domácímu týmu povedlo v čase 55:23, kdy střelu Zdráhala od modré čáry usměrnil za vsetínského brankáře Daniel Rákos. Valaši si pak zkomplikovali závěr základní hrací doby vyloučením Hrni a Dynamo logicky poslalo do hry ještě o jednoho muže navíc. V přesilové hře umocněné odvolaným Honzíkem pak přišlo kýžené vyrovnání Dynama, které po závaru před Romančíkem obstaral přesnou trefou Josef Mikyska, psal se čas 58:43.

V prodloužení byl zprvu aktivnější vsetínský tým, ale střelecké pokusy Jonáka ani Klhůfka k ukončení utkání nevedly. Za domácí to zkoušeli Mikyska s Hrníčkem, ale proti konci utkání v nastaveném čase byl i pohotovými zákroky připraven čelit vsetínský brankář Romančík, rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy.

Do nájezdové loterie vstoupily Pardubice lépe a hned v první sérii proměnil Urban. Domácí tým nasadil do nájezdů brankáře Vomáčku, který si poradil s pokusem Hrni. Ve druhé sérii za Vsetín srovnal povedeným zasunutím puku mezi betony Vomáčky Šimon Jenáček, ale to bylo z produkce Valachů vše. Rozhodnutí nakonec obstaral ve čtvrté sérii Lukáš Žálčík a Pardubice si v domácím prostředí ponechaly bonusový bod.

Ohlasy k utkání

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Utkání hodnotím hodně kladně. Závěr, který byl momentem zápasu, které se překlopilo na naši stranu, bylo zasloužené. Protože jsme celý zápas hráli velmi dobře, škoda první třetiny. Spadl nám tam smolný gól v oslabení po prostřeleném bloku a ještě po teči. Ale jinak jsme věřili, že to můžeme zvládnout, protože jsme hráli velmi aktivně, byli jsme silní na kotouči, dokázali jsme si vytvořit příležitosti. Nedařilo se nám být produktivní, ale poctivou týmovou hrou a vírou v úspěch jsme to nakonec otočili a myslím, že zaslouženě jsme získali dva body.“

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): „Zápas jsme měli do 56. minuty pod kontrolou a poté jsme vlastní lehkovážností a nezodpovědností nechali soupeře vyrovnat. Je těžké jinak tento zápas hodnotit.“