MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Krüger si v Canmore doběhl pro prvenství, Fellner skončil osmatřicátý

V Canmore absolvovali svůj závod také běžci na lyžích. Na patnáctikilometrové trati volně s hromadným startem zvítězil Nor Simen Hegstad Krüger, který tak získal desáté vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Jediný Čech v poli Adam Fellner dokončil na 38. místě.

Krüger vyhrál v Canmore závod na 15 km

Úřadující trojnásobný mistr světa Krüger si dojel pro první vítězství v sezoně díky nástupu zhruba v polovině závodu. Po sólové jízdě měl v cíli náskok 9,8 sekundy před krajanem Haraldem Östbergem Amundsenem, jenž si pojistil vedení v seriálu. Třetí byl Rakušan Mika Vermuelen a poprvé v kariéře se dostal ve Světovém poháru na stupně vítězů.

Závod nevyšel Johannesi Hösflotovi Klaebovi, který vyhrál minulé dva závody v Gomsu, ale dnes byl až patnáctý.

Fellner doběhl na bodované 38. pozici dvě a půl minuty po vítězi. V Kanadě nestartuje česká jednička Michal Novák, jenž koncem ledna onemocněl a má v sezoně, kterou zahájil nadějně životním druhým místem v Ruce, další zdravotní pauzu.

SP v běhu na lyžích v Canmore (Kanada) - 15 km volně s hromadným startem:

Muži: 1. Krüger 36:06,5, 2. Amundsen (oba Nor.) -9,8, 3. Vermeulen (Rak.) -10,3, 4. Moch (Něm.) -11,1, 5. Burman (Švéd.) -12,4, 6. Lapierre (Fr.) -13,4, ...38. Fellner (ČR) -2:24,2.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 34 závodů): 1. Amundsen 1726, 2. Valnes 1351, 3. Golberg 1218, 4. Klaebo (všichni Nor.) 1188, 5. Moch 947, 6. Nyenget (Nor.) 916, ...28. Novák 445, 77. Fellner 110, 109. Šeller 42, 131. Černý (všichni ČR) 21.