Hokejisté Liberce porazili Litvínov a vrátili se do boje o čtvrté místo

foto Utkání 43. kola hokejové extraligy: Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov, 4. února 2024, Liberec. Zleva brankář Šimon Zajíček z Litvínova a Kelly Klíma z Liberce.

Liberec - Hokejisté Liberce porazili v 43. kole extraligy Litvínov 6:2 a zvítězili po třech porážkách za sebou. Pěti body za gól a čtyři asistence se blýskl Tomáš Filippi, dvě branky vstřelil Martin Faško-Rudáš. Bílí Tygři se v neúplné tabulce posunuli o bod před dnešního soupeře a vrátili se do boje o čtvrté místo, které zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále.

Domácí byli od začátku aktivnější, prosadil se až Galvas, kterému připravil snadnou pozici křižnou přihrávkou přes obranné pásmo Flynn. Libereckou převahu zvýraznil v přesilové hře Rychlovský povedenou tečí Filippiho nahození. Vzápětí mohl početní převahu zužitkovat i Litvínov, ale Hlava sám před brankářem minul.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Koblasu i Kudrnu vychytal Král, ale v 26. minutě Litvínov dvěma slepenými góly vyrovnal. Nejprve se střelou mezi betony prosadil Zygmunt a o 44 sekund využil přesilovku Koblasa, jenž 21. brankou potvrdil pozici jednoho z nejlepších extraligových kanonýrů. Bílým Tygrům vrátil ještě před sirénou vedení Faško-Rudáš.

Litvínov se pak znovu tlačil za vyrovnáním, ale ve třetí třetině, kterou zpestřila rovněž bitka mezi Vlachem a Havelkou, se trefovali už jen domácí. V přesilovce Faško-Rudáš dorazil za Zajíčkova záda střelu Filippiho, jenž poté rovněž v početní výhodě přidal ranou od modré ke čtyřem asistencím i první gól. Výhru domácích pak ještě navýšil Birner střelou hned po vhazování.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Kudrna (Liberec): "Jsou to pro nás velmi důležité tři body, byl to poslední zápas před reprezentační pauzou s těžkým soupeřem a jsme rádi, že jsme ho zvládli. Myslím si, že jsme ani v těch předešlých utkáních nehráli špatně, ale trochu nás trápila produktivita, to se tentokrát zlepšilo. Dobře jsme do zápasu vstoupili, vedli jsme 2:0, poté jsme ale během minuty dostali dvě branky, což nás mrzí. Poté jsme však vstřelili velice důležitý třetí gól. V závěrečné části jsme se zase vrátili k dobrému výkonu a dovedli jsme utkání do vítězného konce."

Karel Mlejnek (Litvínov): "Zásadní vliv měla první třetina, kde jsme byli pasažéry toho utkání. Ve druhé jsme byli velmi blízko k tomu otočit to, mrzí nás některé neproměněné příležitosti, které jsme měli. Ve třetí třetině jsme za dva velké nesmysly dvakrát inkasovali. Bůhví, jak by se to utkání mohlo ještě vyvíjet dál. Samozřejmě je to jednoznačně vina celého týmu včetně nás. Naše výsledkové výkyvy jsou hodně dané i prostředím. Hrát doma a hrát venku na jiném rozměru je u nás v některých momentech bohužel jiný sport."

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. T. Galvas (Flynn, Filippi), 17. Rychlovský (Filippi), 37. Faško-Rudáš (Filippi, McCoshen), 49. Faško-Rudáš (Filippi, Melancon), 54. Filippi (Rychlovský, Melancon), 55. Birner (J. Šír) - 26. Zygmunt (Kirk, Abdul), 26. Koblasa (Jaks). Rozhodčí: Hribik, Mejzlík - Kajínek, Lhotský. Vyloučení: 4:6, navíc J. Vlach - Havelka oba 5 min. Využití: 3:1. Diváci: 7286.

Liberec: D. Král - McCoshen, Melancon, Knot, Budík, M. Ivan, T. Galvas, Derner - Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš - Flynn, A. Najman, Hawryluk - Birner, Bulíř, Kelly Klíma - J. Vlach, J. Šír, Zachar. Trenér: Pešán.

Litvínov: Zajíček - Baránek, D. Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda - A. Kudrna, Jícha, Zygmunt - Hlava, D. Kaše, Koblasa - Maštalířský, Kirk, Abdul - Slavík, Havelka. Trenér: Mlejnek.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 9.05.2024 ČTK