Skokan do vody Daley má čtvrtý titul z MS během 15 let, zapsal se do historie

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hvězdný britský skokan do vody Tom Daley, jenž se nedávno vrátil k soutěžím po téměř dvouleté pauze, vybojoval v Dauhá čtvrtý titul mistra světa. Devětadvacetiletý olympijský vítěz z Tokia dnes přispěl k prvenství smíšeného družstva ve skocích z třímetrového prkna a desetimetrové věže.

Britský skokan do vody Tom Daley vybojoval v Dauhá čtvrtý titul mistra světa.

Daley získal zlatou medaili ze světového šampionátu ve třech různých dekádách jako první muž v historii. Mezi ženami se to povedlo jen švédské hvězdě Sarah Sjöströmové v bazénovém plavání. Daley poprvé triumfoval v roce 2009 v Římě ve skocích z věže, což zopakoval osm let nato v Budapešti. V roce 2015 se podílel na vítězství družstva.

Soutěž žen ve skocích z metrového prkna dnes ovládla Australanka Alysha Koloiová při své premiéře na mistrovství světa. Ve startovním poli chyběly v olympijském roce Číňanky, které na minulém šampionátu obsadily první a druhé místo.

České skokanky měly k postupu do finále daleko. Patnáctiletá Tereza Jelínková obsadila v kvalifikaci 36. příčku, o čtyři roky starší Ivana Medková se zařadila na 42. pozici.

„Závod jsem si samozřejmě užila, ale mohlo to být o něco lepší,“ uvedla Medková v tiskové zprávě plaveckého svazu. „Je mi trochu líto pokaženého posledního skoku, ale zbytek si myslím, že byl stabilní podle toho, jak to mám natrénované,“ dodala.

Jelínkové, která byla druhou nejmladší účastnicí soutěže, se podařil první skok. Po úvodním kole se dělila o devátou příčku, pak se ale propadla až do čtvrté desítky. Za pět skoků nasbírala rovných 180 bodů, k postupu do finálové dvanáctky jich bylo potřeba 230,95.

Synchronizované plavkyně Aneta Mrázková a Karolína Klusková skončily v kvalifikaci šestnácté a polepšily si oproti minulému MS o šest míst. Od postupu do dvanáctičlenného finále je dělilo 7,0133 bodu.