Brankář Los Angeles David Rittich zasahuje v zápase proti Nashvillu.

Brankář Los Angeles David Rittich zasahuje v zápase proti Nashvillu. | foto: AP

Rittich 39 zákroky vychytal Los Angeles výhru na ledě Nashvillu

• 4
Hokejový brankář David Rittich byl zvolen druhou hvězdou středečního zápasu NHL mezi Nashvillem a Los Angeles. V bráně hostujících Kings zastavil 39 z 41 střel a výrazně tak pomohl k výhře 4:2. V dalších duelech posledního hracího dne před pauzou pro Utkání hvězd uspěli po prodloužení celky Ottawy a Anaheimu.

Z posledních sedmnácti startů urvali hokejisté Los Angeles teprve třetí výhru. U všech byl v bráně David Rittich. Český gólman naposledy zazářil 39 zákroky proti 41 střelám domácího Nashvillu, z jehož ledu si LA odvezlo výhru 4:2. Za svůj výkon byl Rittich zvolen druhou hvězdou večera.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 49z./72b. (33+39)

2. Hronek - 49z./36b. (3+33)

3. Hertl - 49z./34b. (15+19)

4. Nečas - 43z./31b. (13+18)

5. Zacha - 45z./30b. (10+20)

Kings si postupně vypracovali dvougólový náskok, když se v první třetině trefil Carl Grundstrom a ve druhém dějství svým premiérovým zásahem v soutěži mladík Alex Turcotte.

Nulu na kontě Ritticha vymazal až v 46. minutě Filip Forsberg. Útočníci Trevor Lewis a Kevin Fiala se však následně postarali o udržení náskoku hostů, kterým k úspěchu stačilo jen 23 střeleckých pokusů.

„Doufám, že nám tato výhra pomůže otočit naše aktuální rozpoložení a že začneme sbírat body pravidelněji. Je skvělé, že jsme před pauzou zlomili sérii nezdarů, navíc proti týmu, s nímž bojujeme o divokou kartu zaručující postup do play off,“ řekl novinářům Rittich.

Detroit na domácím ledě podlehl 2:3 po prodloužení Ottawě s Dominikem Kubalíkem (10:53, -1) v sestavě. Vítěznou branku v 63. minutě zařídil centr Shane Pinto, jenž se asistencí prosadil i v řádné hrací době.

Bodování NHL

„Když soupeři nepůjčíte puk celé prodloužení, je tu dobrá šance, že se vám podaří skórovat. Několikrát jsme s pukem radši vyjeli z útočného pásma a vyčkali jsme na správný okamžik. Myslím, že jsme odvedli výbornou práci,“ uvedl Pinto.

Za Red Wings v zápase skórovali Daniel Sprong a kapitán Dylan Larkin, jenž tak za leden zatížil konta soupeřů celkově deseti zásahy. Na dvouciferný počet gólů se v jednom kalendářním měsíci naposledy z hráčů Detroitu dostal v březnu 2015 Justin Abdelkader.

Stejným výsledkem 3:2 po prodloužení se radovali i hokejisté Anaheimu, když díky zvládnutému závěru nakonec porazili ve druhém dnu za sebou hrající San Jose. V sestavě Sharks stejně jako v úterý u výhry 2:0 nad Seattlem chyběl zraněný centr Tomáš Hertl.

Na remíze 2:2 z řádné hrací doby se ale podíleli Filip Zadina (9:51, +1, 1 střela) a Jan Rutta (20:28, -1, 2 střely), jenž vyšel naprázdno po předchozí pětizápasové bodové sérii (3+3). San Jose mělo ve třetí třetině blíže k úspěchu, Ducks ale dokázali srovnat v 59. minutě zásluhou Troye Terryho a obrat skóre završil v 65. minutě Frank Vatrano. Bránu vítězů hájil John Gibson, jenž pochytal 26 z 28 střel. Ze střídačku mu kryl záda Lukáš Dostál.

Výsledky

Nashville Predators - Los Angeles Kings 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 45:15 F. Forsberg (McDonagh, Nyquist), 56:35 Tomasino (Josi, Novak) - 08:51 Grundström, 25:36 Turcotte (Moore, Spence), 53:21 Lewis (Byfield, Turcotte), 58:51 Fiala (Danault, M. Anderson). Rozhodčí: South, MacDougall – Fournier, Berg. Diváci: 17453.

Nashville Predators Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), L. Schenn, Lauzon, Barrie – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Trenin, Sissons, Gurjanov – Novak, Glass, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Tomasino.

Los Angeles Kings Rittich (Talbot) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Anderson-Dolan – Grundström, Turcotte, Lewis.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 3:2P (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 02:12 Lundeström (McTavish, Silfverberg), 58:59 Terry (Carlsson, Henrique), 64:07 Vatrano (Terry, LaCombe) - 06:59 Duclair (Muchamadullin, Hoffman), 37:57 M. Vlasic (Burroughs, Eklund). Rozhodčí: Schlenker, Chmielewski – Gawryletz, Murchison. Diváci: 15654.

Anaheim Ducks Gibson (Dostál) – Zellweger, Fowler (A), Vaakanainen, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Henrique (A), Carlsson, R. Strome – Lundeström, McTavish, Silfverberg (A) – Vatrano, Groulx, Terry – R. Johnston, Carrick, Leason.

San Jose Sharks Kähkönen (Blackwood) – Rutta, Muchamadullin, M. Vlasic, Burroughs, Ochoťuk, Addison – Hoffman, Couture (C), Zetterlund – Barabanov, Eklund, Duclair – MacDonald, Sturm, Kunin – Zadina, Carpenter, Bailey.

Detroit Red Wings - Ottawa Senators 2:3P (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 08:57 Sprong (Veleno), 51:15 Larkin (Compher, Määttä) - 23:09 Kastelic (Bernard-Docker, Kelly), 34:32 B. Tkachuk (Pinto), 62:05 Pinto (Chabot, Tarasenko). Rozhodčí: Skilliter, Dunning – ,Jackson, Murray. Diváci: 19 515.

Detroit Red Wings Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Määttä, Petry, Gostisbehere, Holl – DeBrincat, Larkin, Raymond – Perron, Compher, Fabbri – Rasmussen, Copp, Fischer – Kostin, Veleno, Sprong.

Ottawa Senators Korpisalo (A. Forsberg) – Chychrun, Chabot, Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Giroux, Stützle, M. Joseph – Tarasenko, Pinto, Greig – Kelly, Kastelic, Kubalík.