Preview: Brighton - Wolves. Racci si chtějí proti Vlkům opět mohutně zastřílet

V době, kdy tento zápas začíná, si Brighton & Hove Albion bude užívat šestnáctidenní přestávku, což musí být nečekaný luxus vzhledem k tomu, že se zároveň účastní Evropské ligy a FA Cupu. Svěřenci Roberta De Zerbiho, kteří byli v posledních šesti utkáních Premier League venku poraženi pouze jednou (2-3-1), pokračují ve svém tažení na osmém místě, přičemž postup do evropských pohárů je opět reálným cílem.

Domácí forma Brightonu by mohla sehrát klíčovou roli v tom, aby se v příští sezoně vrátil na kontinentální scénu, zejména pokud se mu podaří pokračovat v sérii neporazitelnosti v ligových zápasech na vlastním hřišti, která začala již na začátku září (4-4-0), přestože ve všech jeho domácích ligových duelech v tomto ročníku skórovaly oba týmy (5-4-1). Pro Seagulls je také povzbudivé, že doma v Premier League s Wolverhamptonem prohráli pouze jednou, a v minulém ročníku zde svého soka rozstříleli 6:0 (2-2-1).

Wolves se však nacházejí v tabulce jen tři body a tři místa za Brightonem, neboť si po bouřlivém létě až dosud užívali dobré výsledky. Sezonu 2023 zakončili třemi ligovými výhrami v řadě a poté v FA Cupu vyřadili Brentford v opakovaném zápase, který došel do prodloužení, aby úspěšně odstartovali rok 2024 - přesto se trenér Gary O'Neil stále snaží přivést dalšího útočníka.

Je možné, že před cestou na Amex, na který má jeho tým hrozné vzpomínky, protože zde v loňské sezoně padl, nebude mít posilu ještě k dispozici. Tento výsledek - a O'Neilovy přestupové ambice - by měl zajistit, aby se jeho hráči soustředili na práci, místo aby se dívali dopředu na utkání čtvrtého kola FA Cupu s West Bromwich Albion, zejména proto, že vyhráli pouze jeden z uplynulých pěti ligových venkovních střetů (1-0-4).

Koho sledovat: João Pedro vstřelil v předešlých třech soubojích Brightonu čtyři góly - tři z nich po 70. minutě. Poté, co se v úterý proti Brentfordu trefil ve stejném časovém úseku, může být osmnáctiletý Nathan Fraser pro Wolves opět klíčový, pokud budou potřebovat další zásah v závěru zápasu.

Zajímavost: Wolves nevyhráli čtyři po sobě jdoucí střetnutí v nejvyšší soutěži od sezony 1971/72!