Vstupenky online

Valaši doma nasázeli Třebíči šest branek a zapsali třetí výhru v řadě

Helena Hegeďová • 20.01.2024

Po středeční výhře s Prostějovem zvládli vsetínští hokejisté také souboj i se čtvrtou Třebíčí. Po rychlé brance Miroslava Holce v první minutě přidali Valaši ve druhé části další tři zásahy a v závěrečné třetiny svou cestu za tříbodovou výhrou kontrolovali dalšími dvěma góly.

CHANCE LIGA - 40.kolo so 20.1.17:00
VHK ROBE Vsetín
SK Horácká Slavia Třebíč
6:2(1:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Holec (Hrňa), 23. Š. Bláha (Šuhaj, Ondračka), 37. Dědek (Holec, R. Půček), 40. Rob (Jonák, Staněk), 57. Jonák (Ondračka, Rob), 60. R. Půček (Kern, Š. Jenáček) – 24. Mat. Svoboda (Vodný, Ferda), 44. Ferda (Furch, Mat. Svoboda). Rozhodčí: Jaroš, Micka – Veselý, Peluha. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2376. Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Š. Jenáček, Ďurkáč, Ondračka, Hryciow, Larsen, Kojo, Staněk – Rob (A), Klhůfek, Jonák (A) – Hrňa (C), Dědek, Holec – R. Půček, Kern, Hořanský – Š. Bláha, Kratochvil, Šuhaj.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (41. Mičán) – Baláž, Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Poizl, Kříž – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Vodný, Maty. Svoboda – Frömel, Kučera, Ondráček – Michalčuk, Malý, Mat. Svoboda.

Valaši otevřeli skóre utkání už v první minutě, kdy se do přečíslení dva na jednoho dostali Erik Hrňa s Miroslavem Holcem. Druhý jmenovaný celou akci z levého křídla zakončil do bližšího horního rohu. Hostující celek měl následně mnoho šancí na vyrovnání, ale Vsetínu se povedlo hubený náskok ubránit až do konce první třetiny. A Valaši pak naopak své vedení navýšili krátce po startu druhé dvacetiminutovky. Přesilovku sice domácí nevyužili, ale tři sekundy po jejím skončení dostal kotouč do branky Štěpán Bláha.

Tom Ondračka nahodil kotouč na branku z vrcholu pravého kruhu a ke střele se jako první dostal Vojtěch Šuhaj. Tomu se však nepovedlo puk usměrnit, a tak gólová rána čekala až na Bláhu. Do tříbrankového trháku mohl dostat Vsetínské Dědek, kterému se však individuální akce nevyvedla podle představ. Místo toho přišel rychlý protiútok a snížení z hokejky Matyáše Svobody, který u levé tyče tečoval střelu Michala Vodného z ostrého úhlu. Dvoubrankový náskok mohli Vsetínu vrátit Klhůfek s Robem, souhra a zakončení do prázdné brány ale nakonec nevyšla.

Ve 37. minutě zavezli domácí puk do pásma, Roman Půček jej v mezikruží uklidnil a poslal na hranici brankoviště. Miroslav Holec se přes chumel bránících hráčů ke střele nedostal, Matyáš Dědek byl ale v dobré pozici na to, aby natáhl hokejku a poslal kotouč kolem Jekelova pravého betonu do brány. V poslední sekundě druhé třetiny pak ještě prudkou ranou z osy kluziště navýšil vedení Luboš Rob. Do třetí třetiny nastoupil v brance Třebíče Jan Mičán a nový impuls Horácké Slavii pomohl. Radim Ferda se po buly protáhl obranou, dostal přihrávku od Michala Furcha, projel kolem brankoviště a zasadil puk k odkryté pravé tyči.

Ke zdramatizování utkání to ale nakonec nevedlo. Naopak Valaši své vedení stále navyšovali. Přesná kombinace skončila až u Víta Jonáka, který nadvakrát dorazil kotouč za brankovou čáru. A 35 sekund před koncem utkání přidal šestou branku Vsetína Roman Půček, který po křižné přihrávce Jana Kerna doklepl střelou z první kotouč mezi Mičánovy betony.