Branky, body, vteřiny

Skokanský závod ve Wisle vyhrál Kobajaši. Koudelka do druhého kola neprošel

Japonec Rjoju Kobajaši vyhrál závod Světového poháru skokanů na lyžích v polské Wisle. Po prvním kole byl pátý, ale ve druhém se dostal i před Stefana Krafta z Rakouska, kterého porazil o více než pět bodů. Třetí skončil Němec Andreas Wellinger. Český skokan Roman Koudelka do druhého kola nepostoupil, v prvním kole byl sedmatřicátý.

Skok Romana Koudelky v 1. kole závodu ve Wisle

Sedmadvacetiletý Kobajaši získal na přelomu roku potřetí v kariéře zlatého orla poté, co ve všech čtyřech závodech na Turné obsadil shodně druhé místo. Po přesunu do Polska oplatil porážku z Bischofshofenu Rakušanovi Stefanu Kraftovi a připsal si 31. výhru kariéry.

Dvojnásobný vítěz Světového poháru Kobajaši byl po prvním kole pátý, ale v druhém kole předvedl nejdelší skok závodu 139,5 metru. Porazil o 5,1 bodu průběžně vedoucího Krafta, jenž skočil o deset metrů méně. Třetí byl Němec Andreas Wellinger.

Kraftovi sice utekla sedmá výhra sezony, ale 108. umístěním na stupních vítězů vyrovnal rekord Světového poháru Fina Janneho Ahonena. V průběžném pořadí SP vede Rakušan o 232 bodů před Wellingerem.

Čtyřiatřicetiletý Koudelka nenavázal na můstku pojmenovaném po polské legendě Adamu Malyszovi na výsledky z Turné, kde si třikrát připsal body do Světového poháru. Ve Wisle, kde před osmi lety dosáhl na své páté a poslední vítězství v SP, skočil v těžkých povětrnostních podmínkách 108 metrů. Za postupovou třicítkou zaostal o 11,5 bodu.

SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko):

1. R. Kobajaši (Jap.) 269,4 b. (131+139,5 m), 2. Kraft (Rak.) 264,3 (132+129,5), 3. Wellinger (Něm.) 262,4 (131+128,5), 4. Kos 260,7 (127+129,5), 5. P. Prevc (oba Slovin.) 258,6 (125,5+131,5), 6. Hörl (Rak.) 258,4 (126,5+137), ...37. Koudelka (ČR) 94,3 (108).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 32 závodů): 1. Kraft 989, 2. Wellinger 757, 3. R. Kobajaši 691, 4. Hörl 577, 5. Paschke 539, 6. Geiger (oba Něm.) 512, ...39. Koudelka 23.