MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Neapol se trápila, Salernitanu porazila až gólem v nastavení. Inter si zastřílel v Monze

Neapol až gólem v šesté minutě nastavení odvrátila další bodovou ztrátu. Obhájce titulu udolal poslední Salernitanu 2:1, přesto dál ztrácí na vedoucí Inter propastných dvacet bodů. Nerazzurri zvítězili v Monze vysoko 5:1, po dvou gólech vítězů dali Turek Hakan Calhanoglu a Argentinec Lautaro Martínez.

Matteo Politano
zdroj: ČTK/AP autor: Alessandro Garofalo

Neapol byla už tři kola bez vítězství a vedení začalo shánět posily. V týdnu projevilo zájem o Antonína Baráka z Fiorentiny.

Hosty ze Salerna poslal pod Vesuvem do vedení Candreva povedenou střelou z dálky přesně do šibenice, ale v závěru prvního poločasu Politano z penalty vyrovnal.

Domácím chyběl nejlepší střelec Osimhen, který je s Nigérií na mistrovství Afriky. V nastavení ho zastoupil kosovský obránce Rrahmani.

Inter je jediným týmem soutěže, který v této sezoně ještě nikdy neprohrával v poločase, a ani tentokrát si to nepokazil. Už během úvodní čtvrthodiny vstřelil dvě branky.

Argentinský mistr světa Martínez to v čele tabulky střelců dotáhl už na 18 zásahů. Domácí Pessina z penalty jen zmírnil krutost prohry.

Nováček z Janova je už pět zápasů bez porážky, ale proti Turínu chtěl víc než jen bezbrankovou remízu.

Hosté však mají s 18 inkasovanými góly jednu z nejlepších obran v lize a čisté konto udrželi. David Zima se na tom nepodílel, zůstal na lavičce.

Verona porazila v zápase týmů ze spodních pater tabulky Empoli 2:1. Náskok uhájila i poté, co byl vyloučen Slovák Duda, který během pěti týdnů uviděl červenou kartu už podruhé.

20. kolo italské fotbalové ligy:

FC Janov – FC Turín 0:0, Neapol – Salernitana 2:1 (45.+2 Politano z pen., 90.+6 Rrahmani – 29. Candreva), Verona - Empoli 2:1 (3. Djurič, 56. Ngonge - 64. Žurkowski), , Monza – Inter 1:5 (68. Pessina z pen. – 12. z pen. a 60. Calhanoglu, 14. a 84. z pen. Martínez, 88. Thuram).