Vstupenky online

Valaši zabrali, první výhru nového roku odnesl Kolín

Tomáš Petr Marek • 13.01.2024

Vsetínský tým cestoval za nelehké situace do Středočeského kraje na půdu Kolína. Trenéři už mohli uvítat zpět v sestavě kapitána Erika Hrňu, který se zařadil na křídlo čtvrté útočné formace. Valaši předvedli v zápase skvělou druhou třetinu, kdy soupeře vysoko přestříleli v poměru 20:5 a jejich efektivita vedla ke tříbrankovému náskoku. Kolín sice ve třetí části korigoval, ale závěr zápasu patřil Vsetínu, který utnul sérii porážek. Dvěma brankami se blýskl odchovanec Adam Hořanský.

CHANCE LIGA - 38.kolo so 13.1.16:00
SC Marimex Kolín
VHK ROBE Vsetín
1:5(0:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. Chalupa – 23. Hořanský (Š. Bláha), 30. Klhůfek (Rob), 40. Š. Bláha (Hořanský), 52. Hořanský (Š. Bláha, Kern), 60. Staněk.  Rozhodčí: Barek, Pilný – Roischel, Hájková. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1450. Střely na branku: 19:50. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

SC Marimex Kolín: Soukup (40. Tichý) - Gaspar, Hampl, Němec, Piegl, Kolmann (A), Šedivý, Hausler - Chalupa, Koukal (C), Vrhel - Král (A), Skořepa, Pajer - Ouřada, Morong, Síla - Gajda, Moravec, Naar.
VHK ROBE Vsetín: Žukov - Smetana (A), Jenáček, Hryciow, Staněk, Kojo, Larsen, Ondračka - Jonák, Klhůfek, Rob (A) - Holec, Dědek, Půček - Hořanský, Kern, Bláha - Šuhaj, Kratochvíl, Hrňa (C).

Úvod utkání nenabídl příliš mnoho nebezpečných šancí, Vsetín se sice snažil střílet, ale mířil pouze mimo bránu Kolína. Po čtyřech minutách se dostal do předbrankového prostoru domácích Jan Kern, který dokázal vystřelit, ale jeho pokus byla zablokován, a nezamířil tak mezi tři tyče. Poté hra nabrala spád a přelévala se ze strany na stranu, čehož využil Luboš Rob, který od mantinelu zamířil až před brankáře Jakuba Soukupa, avšak jeho střela skončila ve výstroji gólmana. Velmi blízko prvnímu gólu byl Stanislav Vrhel, který objel Žukova, ten se ale dokonale roztáhl a jeho pokus dokázal zneškodnit. V 8. minutě kozlové měli první početní výhodu, jelikož Robin Staněk zahákoval jednoho z útočících a pár chvil poté fauloval také Matouš Kratochvíl, který při snaze získat puk podrazil hráče zezadu.

Kolín i přes výhodu dvou mužů na ledě nebyl schopný rozvlnit síť za Maximem Žukovem a i díky skvělé obranné práci Valachů domácí hráči nevyužili ani přesilovku pět na čtyři. Sedm minut před koncem tvrdou ránu od modré vyslal René Piegl, avšak Žukov betonem dokázal velmi dobře zareagovat. V 17. minutě se domácí hráči dostali do souvislého tlaku, kdy se několikrát odvážili ke střele z voleje, ovšem všechny projektily mířily mimo branku Valachů. Kryštof Ouhřada byl při snaze objet vsetínského Žukova faulován Pavlem Klhůfkem, a tak hostující hráč byl vyloučen na dvě minuty. Kozlové však početní výhodu využit nedokázali, a oba celky tak zamířily do šaten za bezbrankového stavu.

Úvod druhé periody nabídl mnohem atraktivnější úvod než v prvním dějství. Oba celky se totiž dostaly do slibných šancí. Ve 23. minutě se po nahrávce dostal k tvrdé ráně Matouš Kratochvíl, jenž však minul, po střele sice domácí měli kotouč na hokejkách v rohu, ale Hořanský jej získal a pobídl ke střele Štěpána Bláhu, který zamířil do betonu Soukupa, ale na dorážku Adama Hořanského byl krátký a vsetínský křídelník tak poslal Valachy do jednobrankového vedení. Pár minut poté René Piegl nabídl velmi dobrou pozici na střelu Štěpánu Němcovi, ale domácí obránce nedokázal z mezikruží přesně zamířit. Poté se Petr Moravec blýskl rychlýma rukama, jelikož prokličkoval skrz obránce a zamířil až před Žukova, ale vsetínského brankáře kličkou nepřekonal.

Adama Hořanského šikovnou přihrávkou našel Jenáček a první jmenovaný nedokázal znovu tváří v tvář vyzrát na brankáře kozlů. Ve 30. minutě v přečíslení tři na dva Rob přenechal puk Pavlu Klhůfkovi, který přesně vypálil a i díky cloně Víta Jonáka se Valaši mohli radovat z druhé branky. Zelenožlutí po vstřelené brance navýšili svůj tlak, z něhož mohl těžit Matyáš Dědek, jenž orazítkoval horní tyč, ale nedokázal trefit odkrytou bránu a poté nerozvlnil síť ani Miroslav Holec. Kolín se vsetínskému tlaku dokázal vzepřít a Petr Moravec se opět dostal do individuální šance proti Maximu Žukovovi, ale zelenožlutý muž v masce jej opět dokázal vynulovat. V závěru druhé třetiny získal Adam Hořanský kotouč v útočném pásmu, podržel si jej a ve správné chvíli našel Štěpána Bláhu, který dokázal přesně zamířit a poslat Valachy do šaten s tříbrankovým vedením.

V poslední dvacetiminutovce domácí poslali do brány dvacetiletého náhradního brankáře Jakuba Tichého, který si na hned ze začátku svého působení na ledě musel připsat zákrok. S úvodem třetiny na led nepřišel jen nový brankář, ale i nový Kolín, jelikož se domácí kozlové dokázali ve 43. minutě na dlohou dobu usadit v obranném pásmu Vsetína. Do velké šance se dostal Šedivý, ale zamířil jen do lapačky hostujícího Žukova. Avšak poté byl René Piegl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, díky čemuž se Valaši sice dokázali usadit ve svém útočném pásmu, ale domácí dokázali skórovat ve svém oslabení. Po vyhození kotouče ze středního pásma se kotouč šťastně odrazil od Žukova k Matěji Chalupovi, který se střelou do prázdné brány nezaváhal a snížil na 1:3.

Zelenožlutí se dokázali po inkasovaném gólu zvednout a několikrát zahrozit před Jakubem Tichým, který držel domácím naděje na snížení. V dalším domácím oslabení kozlové opět dokázali nebezpečně zahrozit, když Michael Gaspar od pravého mantinelu hledal před bránou volného Skořepu, ten však vsetínského brankáře nepřekonal. Druhý gól v utkání si připsal Adam Hořanský, který po nahrávce od Štěpána Bláhy dokázal z mezikruží prostřelit skvěle chytajícího Tichého a navrátil Valachům tříbrankové vedení sedm minut před koncem klání. Do slibné situace Matyáš Dědek vyslal Romana Půčka, avšak trefil pouze výstroj domácího mladíka. Pár minut před koncem byl vyloučen Kolmann za napadení a to Vsetínu dopomohlo k udržení náskoku. René Piegl navíc podrazil jednoho ze vsetínských útočníků a domácí šli do tří. Toho také zužitkoval Robin Staněk, který minutu před koncem nabruslil od modré čáry až na vrchol kruhu a vystřelil přesně do teploměru Jakuba Tichého, a díky tomu Vsetínu pojistil vítězství za tři body.

Valaši tak v Kolíně přerušili nepříznivou sérii čtyř porážek v řadě, navíc se zvýšila i jejich efektivita v zakončení. Ve středu čeká vsetínský tým šlágr s Prostějovem, který na Lapači odstartuje v 17:30.

Ohlasy k utkání

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Tak dneska gratulujeme soupeři k jednoznačnému vítězství. Samozřejmě pro nás je ta porážka krutá, ale my jsme si vlastně utkání prohráli v první třetině. Nevyužili jsme přesilovky, které nám soupeř nabídl, i když vznikly naší aktivitou. Hráli jsme dobře, ale bohužel ani pět na tři se nám nepodařilo využít. Ve druhé třetině soupeř převzal otěže a utekl nám do tříbrankového náskoku. Ve třetí třetině už si to soupeř zkušeně pohlídal a ještě přidal další branky. Mrzí nás to. Byla skvělá atmosféra a i diváci byli úžasní. Dnes to bohužel nebyl náš den a musíme zvednout hlavy do příštího zápasu.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Budu hodnotit to, že vlastně my jsme přijeli určitě na soupeře, kterému se teď dařilo a my jsme potřebovali zlomit sérii 4 prohraných zápasů. Kluci to dneska výborně odpracovali a až na ty čtyři oslabení, které jsme v první třetině hráli, tak si myslím, že to spíš ublížilo Kolínu. My jsme to udrželi a myslím si, že od té doby jsme byli lepším týmem a tu výhru jsme si zasloužili.