Fotbalisté Boleslavi v premiéře pod Holoubkem na úvod přípravy remizovali

foto Ilustrační foto - Zleva trenér David Holoubek, Marek Matějovský a asistent trenéra Marek Jarolím na prvním tréninku zimní přípravy fotbalistů Mladé Boleslavi, 3. ledna 2024, Mladá Boleslav.

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi v premiéře pod novým trenérem Davidem Holoubkem na úvod zimní přípravy remizovali v Tipsport lize s Teplicemi 2:2. Favorit v prvním utkání skupiny A tradičního turnaje dvakrát vedl, ale Severočeši pokaždé srovnali. Jablonec na úvod přípravy překvapivě prohrál s druholigovým Varnsdorfem 0:2.

Mladoboleslavské poslal po rohu hlavou do vedení kapitán Marek Matějovský, který potvrdil dobrou střeleckou formu po hattricku v nedávném pražském Silvestrovském derby internacionálů. V 29. minutě rovněž hlavičkou srovnal Filip Havelka.

Těsně před pauzou poslal domácí znovu do vedení po zaváhání teplické obrany dorážející Andrej Kadlec, ale v 72. minutě výrazně chyboval pro změnu mladoboleslavský gólman Petr Mikulec. Tomu se zřejmě ve slunci ztratil míč a propustil zdánlivě neškodnou střelu Petra Hronka z velké dálky.

"První utkání hodnotím kladně. Rozdělil bych ho na dva poločasy, v kterých jsme vystřídali dvě jedenáctky. První byl z naší strany možná koukatelnější. V tuto chvíli jsme všichni ve fázi poznávání, jak hráčský, tak i realizační tým," uvedl v tiskové zprávě Holoubek, nástupce odvolaného Marka Kuliče.

Vstup do zimní přípravy se nepovedl Jablonci. Jedenáctý tým nejvyšší soutěže překvapivě prohrál ve Varnsdorfu a navíc čtrnáctému celku druhé ligy nedokázal vstřelit ani gól.

"Byl to takový typický první přípravný zápas. Hodně trénujeme, ale na to se nechceme vymlouvat. Šanci dnes dostalo poměrně dost hráčů i z B-týmu. První poločas byl z naší strany ještě tak nějak v pořádku, ale druhá půlka byla hrozná, skoro tragédie. Šli jsme do toho v plném zatížení, chápu únavu, ale ligoví fotbalisté si s tímhle musí umět poradit," citoval klubový web jabloneckého trenéra Radoslava Látala.

Přípravný fotbalový turnaj Tipsport liga:

Skupina A (Mladá Boleslav):

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:2 (2:1)

Branky: 18. Matějovský, 45. Kadlec - 29. Havelka, 72. Hronek.

Sestavy:

M. Boleslav:

I. poločas: Trmal - Kadlec, Král, Suchý, Suchomel - D. Mareček, Matějovský - Solomon, Ladra, Vaníček - Mašek.

II. poločas: Mikulec - Fulnek, Král, Šimek, Kostka - Poulolo, Žitný - Kodad, Vojta, Buryán - Pulkrab. Trenér: Holoubek.

Teplice:

I. poločas: Ludha - L. Mareček, Knapík, Mičevič - Radosta, Křišťan, Havelka, Švanda - Vachoušek - Gning, Jásir.

II. poločas: Němeček - Hora, Audinis, Cykalo - Radosta (60. Bednár), Kričfaluši, Trubač, Švanda (60. Urbanec) - Fila - Čerepkai, Hronek. Trenér: Frťala.

Přípravné fotbalové utkání:

Varnsdorf - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 40. Hodek z pen., 70. Dufek.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Fendrich - Štěpánek, Karban, Tekijaški, Polidar - Houska - Gaši, Náprstek, Kubín, Čanturišvili - Krulich.

II. poločas: Kotlín - Karban (68. Polidar), Hübschman, Martinec, D. Souček - Pleštil, Kratochvíl, F. Souček, Alégué - Drchal, Chramosta. Trenér: Látal.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 20.05.2024 ČTK