Hraje se stále o hodně bodů, nic není ztracené, věří nová posila Orlů Lichanec

Ve středečním zápase proti Prostějovu už se na ledě proháněla i nová posila znojemských hokejistů. Útočné řady rozšířil slovenský útočník Peter Lichanec. Zprvu to vypadalo, že prožije s týmem úspěšnou premiéru, konec byl však úplně odlišný a Orli dohrávali při nepříznivém výsledku 2:4 zápas za netradičního ticha fanoušků a při odchodu z ledu je vyprovázel i pískot. Jedenatřicetiletý forward však věří, že se vše otočí a zavzpomínal i na znojemskou legendu Marka Urama.

Peter, který okamžik považujete v utkání s Prostějovem za klíčový. Byl to už snížení soupeře na 2:1 v první třetině?
Nejspíše až ten gól na 2:2 ve druhé části, kdybychom vedení udrželi i do třetí třetiny, tak by to bylo trochu jiné, ale bohužel, i takový je hokej. Trefili puk šťastně ve vzduchu. Nic se nedá dělat, i my jsme měli šance. Rozhodla efektivita a bohužel to pro nás dopadlo zle. Ale nic není ztracené, musíme bojovat dále. Nebylo to poslední kolo, nebylo to předposlední kolo, hraje se stále o hodně bodů a věřím, že se zvedneme.

Pro hráče nic moc premiéra, když utkání dohrává za ticha fanoušků a do kabiny pak provází tým pískot…
To určitě ne, ale už jsem to zažil. Samozřejmě chápu i fanoušky, chtějí se dívat na výhry, ne na to, jak prohráváme a dostáváme góly. Je potřeba se zvednout a ukázat fanouškům, že za Znojmo bojujeme a další zápas vyhrajeme. Nebo ne zápas, ale zápasy, protože jen jeden nám nestačí.

V minulosti jste působil v dresu slovenského Liptovského Mikuláše, kde byla při postupu do extraligy vaším spoluhráčem i znojemská ikona Marek Uram…
Ano, občas si napíšeme a jsme dobří kamarádi, každý zápas na ledě jsem si s ním užíval. Tehdy se nám oběma neskutečně dařilo, moc rád na tuto dobu vzpomínám.

Další zpravodajství z první hokejové ligy, reportáže a rozhovor s útočníkem Orlů Janem Bergerem najdete v příštím vydání Znojemského týdne v pondělí 8. ledna.