MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Obří slalom má nadále pod palcem Odermatt. V Alta Badii mu soupeři opět nestačili

Třetí obří slalom v sezoně, třetí vítězství Marca Odermatta. V lyžařském středisku Alta Badia švýcarský závodník porazil o vteřinu a pět setin druhého Rakušana Marca Schwarze. Třetí skončil v srdci italských Dolomit slovinský lyžař Žan Kranjec (+1,12). Jan Skořepa první kolo nedokončil.

Jízdy nejlepších v 2. kole obřího slalomu v Alta Badii

Odermatt nenechal nikoho na pochybách, že v obřím slalomu aktuálně jen těžko hledá soupeře. Po prvním kole měl před průběžně druhým Filipem Zubčičem z Chorvatska náskok 87 setin sekundy a ve druhém kole předvedl na rozbité trati druhou nejlepší jízdu ze všech, což mu zajistilo náskok 1,05 sekundy před Rakušanem Schwarzem. Díky tomu si upevnil vedoucí pozici v průběžném pořadí seriálu.

"Dva úžasné dny. Je tak krásné přijet tady do cíle s dalším vítězstvím, za posledního denního slunce v Dolomitech," rozplýval se olympijský vítěz a úřadující mistr světa Odermatt.

V obřím slalomu od letošního února vyhrál šestý závod SP za sebou. V Alta Badii má čtvrté vítězství stejně jako domácí legenda Alberto Tomba. Rekord drží Marcel Hirscher, jenž na zdejší sjezdovce Gran Risa vyhrál šestkrát. "Je hezké být součástí historie," poznamenal Odermatt.

Schwarz se posunul ze třetí příčky po prvním kole o jedno místo vzhůru poté, co Zubčič na rozdíl od neděle ve druhém kole nezářil a propadl se na čtvrtou příčku. Osmadvacetiletý Rakušan je v celkovém pořadí SP druhý za Odermattem, na něhož ztrácí 92 bodů. Plánuje v tomto ročníku absolvovat všechny závody. "Snad to bude dobrá bitva celou sezonu," řekl Schwarz směrem k zápolení o velký křišťálový globus. Třetí skončil v obřím slalomu stejně jako v neděli Slovinec Žan Kranjec, jenž na Odermatta ztratil 1,22 sekundy.

Druhý závod ve Světovém poháru absolvoval sedmadvacetiletý Skořepa. Nyní dopadl v italském středisku ještě hůř než při nedělním debutu ve Světovém poháru, kdy s více než desetisekundovou ztrátou obsadil 57. příčku. Tentokrát jeho účinkování trvalo zhruba půlminutu. Po prvním mezičase, kde už měl velkou ztrátu, se nevešel do jedné z branek.

Mužský Světový pohár ve sjezdovém lyžování bude pokračovat v pátek 22. prosince večerním slalomem v Madonně di Campiglio.

SP ve sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):

Muži – obří slalom: 1. Odermatt (Švýc.) 2:28,14 (1:14,39+1:13,75), 2. Schwarz (Rak.) -1,05 (1:15,34+1:13,85), 3. Kranjec (Slovin.) -1,22 (1:15,35+1:14,01), 4. Zubčič (Chorv.) -1,36 (1:15,26+1:14,24), 5. Pinturault (Fr.) -2,37 (1:15,88+1:14,63), 6. McGrath (Nor.) -2,61 (1:16,46+1:14,29), ...Skořepa – nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 z 11 závodů): 1. Odermatt 300, 2. Schwarz 210, 3. Zubčič 180, 4. Kranjec 156, 5. Pinturault 130, 6. Verdú (And.) 105.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 41 závodů): 1. Odermatt 456, 2. Schwarz 364, 3. Zubčič 198, 4. Kilde (Nor.) 180, 5. Bennett (USA) 178, 6. Kranjec 156, ...80. Zabystřan 11.