• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Spartak si poradil s Lokomotivou 7:2. , Autor: Josef Janda

Spartak si poradil s Lokomotivou 7:2.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Tradiční souboj mezi Spartakem Soběslav a Lokomotivou Veselí nad Lužnicí pojali v Soběslavi v neděli 17. prosince jako charitativní souboj pro Diakonii Rolnička. Domácí celek nastoupil ve speciální edici dresů, která byla určena pro dražbu právě ve prospěch Rolničky. V tabulce lépe postavení hosté se ujali po Marcilisově zakončení vedení, které však mělo jepičí život. Spartak otočil během necelé minuty a s Lokomotivou mohlo být ještě hůře, jelikož domácí nevyužili do první přestávky tři přesilovky. Hosté přežili i více než minutové oslabení ve třech, druhá perioda ale nebyla z jejich strany lepší. Do veselské branky padaly další puky a snahu o obrat přibrzdilo i Vaňkovo vražení na hrazení, za které dostal hokejista Lokomotivy pětiminutový trest. Soběslavští navýšili před závěrečnou periodou náskok na tříbrankový a ve třetím dějství potvrdili tři body dalšími dvěma trefami – 7:2. Hosté už branku nepřidali a hned čtyřikrát byli v poslední části vyloučení. Radost z výsledku měl zajisté i mistr světa z roku 1985 Jiří Lála, který se postaral před duelem o čestné vhazování.

Krajskou hokejovou ligu čeká vánoční přestávka, po které se rivalové od Lužnice představí až v neděli 7. ledna na hřištích soupeřů. Spartak čeká cesta do Českého Krumlova, Lokomotiva vyrazí na Hlubokou.

OLH Spartak Soběslav – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 7:2 (2:1, 3:1, 2:0), branky a nahrávky: 5. Mar. Novák (Škoda, Tržil), 6. Žákovský, 29. Slabý (Nevšímal), 33. Škoda (Hák), 39. Himpan (Pauš, Kučera), 50. Šrubař (Žákovský, Nevšímal), 55. Duda (Škoda) – 4. Marcilis (R. Benda, Klimeš), 36. Pechlát (Bláha, Novotný), rozhodčí Hamr – Bušta, Lang, vyloučení 5:7, navíc Vaněk (Veselí) 5 minut a do konce, využití 2:0, 444 diváků.

Soběslav: Mich. Novák (Panský) – Duben, V. Pánek, Kanov, Šrubař, Tržil, A. Čížek, Kubeš – Himpan, O. Pánek, Škoda, Pauš, Šimák, Kučera, Duda, Hák, Nevšímal, Mar. Novák, Žákovský, Slabý.

Veselí nad Lužnicí: Ludvík (Plecer) – J. Benda, Vlach, Klípa, Čančura, Štěcha, Krampl, F. Čížek, Šťastný – Bláha, F. Bárta, Klimeš, Marcilis, R. Benda, Novotný, Mikeska, Vaněk, Pechlát.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání mezi Soběslaví a Lokomotivou další podrobnosti.

Trenér Soběslavi David Pánek se ohlédne za utkáním a prozradí šance týmu na první čtyřku po základní části.

Trenér Lokomotivy Lukáš Míchal okomentuje nepovedené úvodní dějství, pětiminutové oslabení i vyhlídky do posledních zápasů základní části.