Hokejistky i přes výhru nad Švédskem skončily na EHT ve Falunu druhé

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa hokejistek v kanadském Bramptonu - o 3. místo: Česko - Švýcarsko, 16. dubna 2023. Zleva Michaela Pejzlová, Denisa Křížová a Aneta Tejralová z Česka se radují z gólu.

Falun (Švédsko) - České hokejistky vyhrály v závěrečním utkání na Euro Hockey Tour ve Falunu nad Švédskem 3:2 v prodloužení, ale skončily druhé o dva body právě za domácí reprezentací. O třetím vítězství svěřenkyň trenérky Carly MacLeodové ze čtyř utkání na turnaji rozhodla v čase 62:47 druhým gólem v utkání Natálie Mlýnková.

Skóre otevřely ve 26. minutě Švédky díky trefě Liny Ljungblomové z pravého kruhu. V polovině utkání vyrovnala v přesilové hře Tereza Vanišová, ale 69 sekund před koncem druhé části vrátila Seveřankám vedení z úniku bekhendovým blafákem Ljungblomová. Ztrátu smazala ve 45. minutě střelou zpoza pravého kruhu Mlýnková, která v nastavení překonala brankářku Emmu Söderbergovou.

V sobotu zvítězily české hokejistky nad Německem 6:1 a připsaly si druhou výhru ze tří zápasů. Po dvou gólech vstřelily Klára Hymlárová a Natálie Mlýnková, tři asistence si připsala Tereza Vanišová.

Češky rozhodly už v první třetině, kterou ovládly 3:0. V její polovině otevřela skóre Hymlárová, která se znovu prosadila ve 14. minutě. V čase 17:03 krátce po skončení přesilové hry skórovala také Denisa Křížová.

Po 27 sekundách závěrečné části se šikovně uvolnila Mlýnková a z pozice mezi kruhy upravila na 4:0. Ve 47. minutě sice snížila Luisa Welckeová, ale za 15 sekund odpověděla opět Mlýnková. Výsledek dovršil v čase 53:17 Tereza Radová.

Výsledky turnaje Euro Hockey Tour žen ve Falunu

Švédsko - Česko 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 26. a 39. Ljungblomová - 45. a 63. Mlýnková, 31. Vanišová.

Česko - Německo 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)

Branky: 11. a 14. Hymlárová, 41. a 47. Mlýnková, 18. Křížová, 54. Radová - 47. Luisa Welckeová.

Švédsko - Finsko 4:3 (0:1, 3:1, 1:1) .

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK