Tottenham vyhrál v Nottinghamu 2:0, přestože dohrával v oslabení

foto Utkání 17. kola anglické fotbalové ligy Nottingham - Tottenham, 15. prosince 2023. Hráči hostujícího týmu (zleva) Dejan Kulusevski a Richarlison se radují z gólu.

Nottingham (Británie) - Fotbalisté Tottenhamu vyhráli v předehrávce 17. kola anglické ligy na hřišti Nottinghamu Forest 2:0, i když od 70. minuty dohrávali v oslabení. "Kohouti" se po druhém triumfu za sebou v neúplné tabulce bodově dotáhli na čtvrtý Manchester City.

Za hosty jako první skóroval v nastavení úvodního dějství Richarlison, který před brankou zužitkoval hlavou centr Kulusevského. Švédský reprezentant poté v 65. minutě využil chybné rozehrávky gólmana Turnera a z úhlu ho propálil.

Krátce poté Bissouma ostře fauloval Yatese a hlavní sudí Gillett ho po zásahu videorozhodčí a zhlédnutí opakovaných záběrů místo původně udělené žluté karty rovnou vyloučil. Domácí však přesilovku nevyužili, nevyhráli 12 z posledních 13 kol a jsou šestnáctí.