MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Žabiny vyhrály v Chomutově a v lize jsou druhé, Slovanka zaskočila Hradec Králové

Kalendářní rok uzavřely basketbalistky USK Praha hladkým vítězstvím v 11. kole nad Trutnovem 111:42 a dál v domácí lize kralují. Druhé místo v tabulce před vánoční přestávkou uhájily Žabiny Brno, na hřišti pátého Chomutova zvítězily 79:72. Třetí je Královo Pole po výhře 102:66 v Brandýse nad Labem. Stejnou zápasovou bilanci 8:3 má také čtvrtá Slavia, která porazila Ostravu 79:66. O překvapení se postarala Slovanka, která přehrála Hradec Králové 97:82.

Sestřih utkání Levhartice Chomutov – Žabiny Brno

Úřadující šampionky z USK táhla na Královce María Condeová, která nastřílela 21 bodů. Trenérka Natália Hejková rozložila zátěž rovnoměrně na celý tým a každá z hráček zaznamenala alespoň osm bodů. V dresu Trutnova naopak ani jedna hráčka neměla dvojciferné skóre, nejlepší Tereza Králová dala devět bodů.

Žabiny v Chomutově po vyrovnané úvodní čtvrtině odskočily až na jedenáct bodů a výhru uhájily, přestože domácí v závěru třetí čtvrtiny stáhly manko na jediný bod. "Středeční eurocupový zápas nám vzal hodně sil. Asi víc, než jsme si myslely. Nepředvedly jsme to, co bychom chtěly. Ale výhry si ceníme. Levhartice naše chyby trestaly a my jsme jim daly až příliš moc šancí s námi hrát vyrovnaně," zhodnotila duel Petra Záplatová, s 19 body nejlepší střelkyně vítězek. O bod více dala chomutovská Najai Wynnová-Pollardová.

Slovanka měla zápas proti Hradci od začátku pod kontrolou a ani jednou neprohrávala. Náskok postupně navýšila až na 22 bodů a došla si pro třetí vítězství v sezoně. V tabulce jí patří sedmé místo, těsně za Hradcem.

Východočeskému celku nepomohlo ani 22 bodů nejlepší střelkyně zápasu Kateřiny Zeithammerové. V dresu Slovanky dosáhlo na dvouciferné body celkem pět hráček v čele s Alžbětou Levínskou, která získala 19 bodů.