Ústí nad Labem - Slovan se utkal v dalším domácím utkání s Hronovem v rámci něhož proběhla Plyšákomínie. Domácí vedli ještě v polovině druhé části o dvě branky, ale Hronov dokázal vývoj utkání otočit. Slovan nakonec dostal pozdní brankou utkání do prodloužení, kde ale byli úspěšnější hosté. Po tomto utkání jsme vyzpovídali obránce Lukáše Sýkoru, který si připsal jednu asistenci. Jak utkání mladý bek zhodnotil?

Zdravím Lukáši, jak byste zhodnotil utkání s Hronovem?

Řekl bych, že ze začátku utkání jsme byli aktivnější, ale neproměnili jsme nějaké šance, a tak jsme odcházeli do kabiny za stavu jen 1:0. Ve druhé třetině se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Bohužel po našich chybách jsme vrátili soupeře do zápasu, a ten odskočil do dvoubrankového vedení. Naštěstí se nám podařilo skóre dohnat v závěru. V prodloužení jsme měli spoustu šancí, které jsme ale nevyužili a soupeř nás pak potrestal a odváží si dva body.

Při druhé brance jste si dokázal připsat asistenci, přiblížil byste nám tuto situaci?

Puk vypadl do středního pásma, kde jsem ho sebral, ale nešlo se hned otočit. Zajel jsem s pukem za bránu, a hned jsem otočil hru a přihrál Martinu Bláhovi, který našel rozjetého Dubáka (Martin Dubský pozn. redakce) a ten krásné našel mezeru mezi nohy hostujícího brankáře.

V prodloužení jste měl na holi vítěznou přihrávku, co chybělo brance?
Myslím, že asi klid na hokejce. Snažil jsem se nahrát Símovi (Michal Simon pozn. redakce), ale tomu chyběl kousek, aby puk zasunul do branky. Velká škoda, že jsme tuto šanci nevyužili.

Už v druhém utkání po sobě jste ztratili dvoubrankové vedení, kde vidíte hlavní příčinu?
Je těžké určit jednu příčinu, řekl bych že toho je více. Musíme se z toho určitě ponaučit a ty chyby neopakovat.

Už v příštím utkání zajíždíte na led silného Tábora, co bude potřeba změnit?
Bude potřeba si pořádně nastavit hlavu, protože právě proti Táboru jsme dokázali bodovat a předvedli jsme dobrý výkon. Musíme hrát zodpovědné zezadu a využít šance, které během zapasu přijdou.

Co byste vzkázal fanouškům, kteří opět přišli v hojném počtu?
Fanouškům bych chtěl nesmírně poděkovat, že přišli v takovém množství. Za mě i za celý tým jim moc děkujeme. Jejich podporu potřebujeme i do dalších zapasu, které věřím, že společně zvládneme.

• Ústí nad Labem - Ve středu 29.5.2024 v 16:00 proběhla v prostorách zimního stadionu první tisková konference nově založeného spolku Slovan Ústečtí Lvi, který převzal před následující sezonou A-tým Slovanu. Tiskové konference se zúčastnili členové spolku Lukáš Vobecký, Pavel Šíma, Miroslav Kanis a šéfredaktor Slovanu Tomáš Suchánek.

• Praha - V loňské sezoně marketingový a obchodní manažer Ústeckého Slovanu Ing. Jiří Pelc začal pracovat začátkem prosince loňského roku na pozici marketingového manažera MS IIHF v ledním hokeji. Nejsledovanější sportovní událost roku v rámci České republiky sklidila velký úspěch. Jaké však byly přípravy, jak velký tlak byl kolem příprav a jaké zážitky přinesla Jirkovi pozice marketingové manažera na takto sledované akci? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

• V sezoně 2024 – 2025 bude pokračovat 2. liga pod názvem „Slovan Ústečtí Lvi“, jehož zástupci představili svoje plány na Valné hromadě držiteli licence.